Zmiany pogodowe we Wrocławiu: ciepły wrzesień i deszczowy październik

Zmiany pogodowe we Wrocławiu: ciepły wrzesień i deszczowy październik

Przed nami kilka dni z nieco niższymi temperaturami, oscylującymi w granicach 20 stopni Celsjusza. Jest to kontrast do wyjątkowo ciepłego, jak na wrześniowe warunki, okresu, który obecnie doświadczamy. Niemniej jednak, październik prawdopodobnie przyniesie nam znacznie chłodniejszą aurę.

Prognozy na najbliższe dni we Wrocławiu kształtują się następująco: w piątek oczekiwane są opady deszczu przy 22 stopniach Celsjusza, sobota przyniesie pochmurne niebo i temperaturę wynoszącą 20 stopni, natomiast niedziela będzie słoneczna, ale o stopień chłodniejsza. Po tym krótkim okresie ochłodzenia powróci nam letnia atmosfera – od niedzielnej do czwartkowej aury synoptycy przewidują pełne słońce i wzrost temperatury pomiędzy 24 a 27 stopniami. Ostatni dzień września, którym jest sobota, może nas zaskoczyć gwałtownym spadkiem temperatury – prognozowane są 18 stopni przy pochmurnej pogodzie.

To, co obecnie obserwujemy, skłania nawet sceptyków globalnego ocieplenia do zastanowienia. Mimo że jest druga połowa września, pogoda przypomina nam o letnim klimacie. Wszystko wskazuje na to, że typowo jesienne warunki pogodowe zagościłyby dopiero w październiku. Meteorolodzy przewidują dla tego okresu mniej słońca, więcej opadów deszczu, a temperatury mają oscylować w okolicy kilkunastu stopni.