Wrocław zyska urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości na al. Jana III Sobieskiego

Wrocław zyska urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości na al. Jana III Sobieskiego

Na al. Jana III Sobieskiego we Wrocławiu planuje się instalację systemu do odcinkowego pomiaru prędkości. Prawdopodobnie rozpocznie on funkcjonowanie już w listopadzie tego roku.

Wybrano ten konkretny odcinek drogi na al. Jana III Sobieskiego, aby otworzyć na nim pierwszy punkt odcinkowego pomiaru prędkości we Wrocławiu. Urządzenia mają kontrolować ruch pojazdów na długości około 2,6 km, od momentu wjazdu na mosty Bolesława Krzywoustego aż do miejsca, gdzie ulica Wilanowska łączy się z al. Sobieskiego (w pobliżu Lidla przy ul. Wilanowskiej), jak wcześniej ustalono.

Jak podaje „Gazeta Wrocławska”, oznacza to, że kierowcy samochodów osobowych będą musieli utrzymać prędkość poniżej 70 km/h, a kierowcy ciężarówek – poniżej 50 km/h, aby uniknąć mandatu. Obecnie trwają prace przygotowawcze do instalacji systemu odcinkowego pomiaru prędkości na wspomnianej alei.

Monika Niżniak, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego (GITD), informuje „Gazetę Wrocławską”, że wykonawca czeka teraz na opinie ZDIUM Wrocław w sprawie projektu instalacji. Po uzyskaniu pozytywnej opinii rozpoczną się prace montażowe.

GITD przewiduje zakończenie prac montażowych w listopadzie. Po ich zakończeniu urządzenia zostaną poddane testom, których dokładny czas trwania jest nieokreślony i może wynosić od kilku godzin do kilku dni. Po montażu urządzeń będzie można określić ostateczny przebieg odcinka.