Alarm bombowy spowodował ewakuację w Magnolia Park

Alarm bombowy spowodował ewakuację w Magnolia Park

Bezprecedensowe wydarzenie miało miejsce w czwartkowe przedpołudnie, 10 sierpnia, w popularnym wrocławskim Centrum Handlowym Magnolia Park. Wszyscy klienci oraz zaangażowany personel musieli zostać ewakuowani. Pobieżne doniesienia sugerują, że przyczyną tej niespodziewanej ewakuacji mógł być alarm bombowy. Ale jak do tego doszło?

Magnolia Park to największy kompleks handlowy we Wrocławiu, który składa się z około 250 różnorodnych sklepów. Jego olbrzymia powierzchnia zdecydowanie stanowi wyzwanie dla zespołu ochrony, który ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim obecnym na jego terenie. Jednakże, tego sierpniowego dnia, około południa, podjęto decyzję o ewakuacji wszystkich osób znajdujących się w budynku.

Nieoficjalne źródła informują, że ewakuacja była spowodowana podejrzeniem o podłożeniu bomby w centrum handlowym. Zgłoszenie o potencjalnej obecności materiału pirotechnicznego na terenie budynku trafiło do zarządcy Magnolia Park. Kierownictwo centrum podjęło natychmiastową decyzję o ewakuacji wszystkich osób oraz utworzeniu bezpiecznej strefy oddalonej od budynku.

Na miejscu interweniowała specjalistyczna grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego oraz funkcjonariusze policji z psami szkolonymi do wykrywania materiałów wybuchowych.

„Zakończyliśmy działania na miejscu. Nie potwierdzono obecności materiału pirotechnicznego na terenie centrum” – powiedziała Aleksandra Freus, rzeczniczka prasowa wrocławskiej policji.