Nowa trasa komunikacyjna we Wrocławiu – zmiany w trasach tramwajów i autobusów

Nowa trasa komunikacyjna we Wrocławiu – zmiany w trasach tramwajów i autobusów

Epoka budowy Trasy Autobusowo-Tramwajowej (TAT) na Nowy Dwór we Wrocławiu zbliża się do końca. Jest to jedna z najważniejszych inwestycji transportowych, jakie przeprowadzono w tym mieście po II wojnie światowej. Jej otwarcie planowane jest na 3 września, co nieuchronnie wpłynie na przebieg niektórych linii tramwajowych i autobusowych w mieście.

Obecnie, TAT na Nowy Dwór jest eksploatowana tylko przez autobusy. Sytuacja ta ulegnie zmianie na początku września, kiedy to rozpoczną się także kursy tramwajowe. Budowniczowie skupiają się obecnie na pracach kończących inwestycję, a zwłaszcza na pętli przy ulicy Rogowskiej. Trasa będzie miała długość 7 kilometrów, a na jej trasie znajdą się 32 nowe przystanki (16 par), dwa wiadukty oraz niemal tysiąc nowo posadzonych drzew.

Do centrum Wrocławia z Nowego Dworu będzie można dotrzeć dwoma liniami tramwajowymi w czasie około 20 minut. Aktualizacja siatki połączeń wpłynie na komunikację w praktycznie całym mieście, dotykając kilkunastu linii autobusowych i kilku tramwajowych. Budowa trasy, która trwała przez ostatnie 4 lata, znacząco wpłynie na komfort podróżowania dla ponad 20 tysięcy mieszkańców sąsiadujących z TAT.