Amerykański samolot wojskowy nad wrocławskim niebem

Amerykański samolot wojskowy nad wrocławskim niebem

Samolot C-17 Globemaster pojawił się we Wrocławiu i zaskoczył mieszkańców, którzy nie spodziewali się wydawanego przez niego hałasu. Te modele samolotów potrafią być bardzo głośne i nie da się ich zignorować. Jego przelotowi towarzyszył tak potężny huk, że wrocławianie zaczęli się oglądać w stronę nieba.

Potężna amerykańska maszyna: C-17 Globemaster

Czym właściwie jest ta podniebna maszyna, która narobiła tyle hałasu w stolicy Dolnego Sląska? Produkowany przez Boeinga samolot służy do transportu wojskowego, a jedną z jego najważniejszych cech jest to, że potrafi lądować w najtrudniejszych warunkach. Bez względu na to, czy podłoże jest trawiaste, pustynne czy pokryte śniegiem.

Jakie jeszcze zalety ma C-17 Globemaster? Dzięki tego rodzaju samolotom transportowym armia Amerykańska może łatwo rozmieszczać swoje oddziały na całym świecie. Ze względu na swoją potężną konstrukcję bezproblemowo transportuje on nawet 77 ton ładunku.

Pojawienie się takiego samolotu we Wrocławiu wiąże się z umową, jaką Polska podpisała ze Stanami Zjednoczonymi dwa lata temu. Na jej mocy we Wrocławiu powstanie niedługo baza załadunkowo-rozładunkowa, z której będą korzystały Siły Zbrojne USA.