Uwaga! Będą przymrozki

Uwaga! Będą przymrozki

Ostatnie dni we Wrocławiu były względnie ciepłe. Jedyną przeszkodą w cieszeniu się aurą był deszcz, który ostatnio zmoczył niejedną fryzurę. Deszcz będzie jeszcze przez kilka dni padał, ale może przybrać nieco groźniejszą formę.

Chodzi o ujemną temperaturę, która pojawi się przez kilka najbliższych nocy. Opady deszczu zaczął więc zamarzać, a to oznacza trudne warunki drogowe. Warto więc mieć to na uwadze przed tym, jak wsiądziemy za kółko, aby rozpocząć jazdę.

Dlaczego przymrozki są takie groźne?

Ujemne temperatury nie są dla człowieka niczym przesadnie strasznym. Zwłaszcza, że każdy z nas ma ogrzewanie w domu oraz posiada ciepłe ubrania. Jeśli więc jesteśmy odpowiednio ubrani, to nic złego nie powinno nam się przydarzyć. A przynajmniej w teorii.

Groźnie robi się wtedy, kiedy wsiadamy do samochodu i wyjeżdżamy do pracy czy sklepu. Chcemy dotrzeć do miejsca jak najszybciej, więc prowadzimy pojazd intuicyjnie. Nagle pojawia się pułapka. Auto zaczyna się ślizgać i jesteśmy coraz bliżej kolizji. Choć doświadczeni kierowcy potrafią bez większego problemu manewrować tak, aby nie stała się im krzywda, to pogoda potrafi okazać się od nas sprytniejsza.

W okresie zimowym przyczyną wielu wypadków jest właśnie śliska nawierzchnia. Jak się przed nimi uchronić? Przede wszystkim ostrożną jazdą oraz dostosowaniem prędkości do warunków. Nie zaszkodzi nam też ograniczenie prowadzenia pojazdu na ten czas.