Gdzie tanio zaparkować we Wrocławiu? Liczy się nie tylko cena, ale i warunki

Gdzie tanio zaparkować we Wrocławiu? Liczy się nie tylko cena, ale i warunki

Stolica Dolnego Śląska to miejsce przyciągające każdego roku setki turystów. Wrocław to również prężnie działający ośrodek akademicki. Osoby przyjeżdżające tu na studia nierzadko stają się później pełnoprawnymi mieszkańcami miasta. Zarówno goście, jak i obywatele Wrocławia zmagają się nieraz z problemem wolnych miejsc parkingowych w jego kluczowych punktach. To przypadłość wszystkich dużych miast. Co robić, gdy strefa parkowania pęka w szwach?

Parking płatny – Wrocław ma trzy strefy odpłatne w centrum

Aktualnie w mieście obowiązują trzy strefy płatnego parkowania. Na ich terenie możesz spotkać się z różnymi taryfami opłat. Jeśli chodzi o parking płatny, Wrocław uwzględnia w tym zakresie obszar od al. Hallera na południu do brzegu Starej Odry na osiedlu Kleczków na północy. Za parking zapłacisz również parkując od ul. Stacyjnej przy stacji kolejowej Wrocław Mikołajów na zachodzie od ul. Mikołaja Kopernika w pobliżu Parku Szczytnickiego.

Jak wysokie są opłaty? Śródmiejskie strefy parkowania nad Odrą dzielą się na A, B i C. W każdej z nich opłata za godzinę postoju może być inna w zależności od oddalenia od ścisłego centrum. Najmniejsza stawka wynosi ok. 3 zł za godzinę.

Alternatywa dla strefy płatnego parkowania

Interesuje cię podziemny, strzeżony parking płatny? Wrocław to miasto, w którym taką ofertę proponuje m.in. firma Interparking w kilku lokalizacjach w mieście. Najpopularniejszy parking podziemny to ten znajdujący się bezpośrednio pod Narodowym Forum Muzyki. Możesz się na niego dostać z ul. Krupniczej lub ul. Kazimierza Wielkiego (przez ul. Zamkową). Wyjazd kieruje z kolei na ul. Świdnicką lub ul. Kazimierza Wielkiego. Jeżeli parkujesz tam ze względu na koncert w NFM, na teren budynku dostaniesz się windą bezpośrednio z poziomu parkingu.

Dzięki licznym miejscom postojowym na parkingu podziemnym nie musisz tracić czasu i nerwów na bezpieczne parkowanie w mieście. Z łatwością zarezerwujesz miejsce z wyprzedzeniem w systemie online, ale z transakcją bezpośrednio po przyjeździe też nie powinieneś mieć problemu.

W przypadku parkingu pod NFM za cały dzień postoju zapłacisz ok. 30 zł! Poza tym w parkingu podziemnym możesz liczyć na profesjonalny monitoring oraz stały nadzór fizyczny.