Pierwszy sklep społeczny we Wrocławiu

Pierwszy sklep społeczny we Wrocławiu

Zadowolony z pojawienia się sklepu społecznego jest sam prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Uważa on, że to jest dobra odpowiedź na trudne czasy oraz kryzys związane z rośnięciem inflacji. Obiekt, o którym mowa, znajduje się od teraz przy ul. Sądowej 14.

Karta klienta sklepu społecznego

Zakupy w sklepie społecznym dostępne są dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Ale co to oznacza? Otóż to Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej decyduje, kto do takich osób się zalicza i wystawia im specjalną kartę klienta sklepu społecznego.

Kto może taką kartę otrzymać? Przywilej ten przeznaczony jest dla członków rodzin zastępczych, seniorów (60+), członków pogotowia opiekuńczego, członków rodzin zastępczych, osób mających zaświadczenie o niskich dochodach a także dla podopiecznych Fundacji ESPA i WFK.

Czy to sposób na kryzys?

Sklep społeczny ma być wsparciem dla osób znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Osoby mogą mieć olbrzymie trudności związane ze znalezieniem środków do zaspokojenia podstawowych potrzeb. Dlatego właśnie pojawiają się odgórne sposoby pomagania tym osobom.