Wielka ulewa wręcz zmasakrowała miasto

Wielka ulewa wręcz zmasakrowała miasto

Wielka ulewa przeszła przez Wrocław i narobiła dosyć dużo zamierzania. Otóż bardzo dużo ulic w mieście uległo zalaniu, co utrudniło życie nie tylko samochodom, ale i pieszym. W naszej strefie klimatycznej deszcz nie jest niczym nie zwykłym, ale jednak takie ulewy zdarzają się stosunkowo rzadko.

Jeśli mieszkamy w wysokim budynku na wysokim piętrze, to możemy nie zdawać sobie sprawy, jak groźne są takie ulewy. Ale jeśli na przykład jesteśmy właścicielem lokalu, którego większa część znajduje się na poziomie -1, to wtedy możemy być pewni, że podczas każdej ulewy będziemy mieć powódź.

Interwencje strażackie

Zawsze, gdy dochodzi do takie ulewy, to strażacy mają całą masę roboty. Cały czas otrzymują zgłoszenia, że przez ulewę jakaś ulica jest nieprzejezdna albo jakiś lokal zalany. Co wtedy muszą zrobić? Oczywiście zareagować i przyjechać na miejsce. Jest to jedna z tych sytuacji, gdzie bez ich pomocy trudno sobie poradzić.

Na szczęście wszystko wróciło do normy i sobotni deszcz nie pozostawił żadnych trwałych uszkodzeń. Możemy jednak spodziewać się, że czeka nas bardzo ulewna jesień, na którą musimy się odpowiednio przygotować. Również psychicznie.

Nie jesteśmy z cukru ale…

Mówi się, że nie jesteśmy z cukru, więc deszcz nam nie powinien być straszny. To po części prawda, bo same krople deszczu nam żadnej krzywdy nie zrobią. Jeśli jednak warunki pogodowe stają się ekstremalne, to już może być nieco groźnie.

Przede wszystkim w deszczową pogodę bardzo łatwo się przeziębić. Zwłaszcza, że podczas ulewy powietrze robi się chłodne i wilgotne. Na pewno każdemu z nas się zdarzyło wrócić z deszczowego spaceru z katarem. A potem pojawia się kaszel, gorączka i cały pakiet, który dobrze znamy.

Jak się ubrać w deszczową pogodę?

A co jeżeli, wiemy że wkrótce będzie padać, a my i tak musimy wyjść? Wtedy oczywiście musimy się odpowiednio ubrać, ale to nie zawsze jest łatwe. Najlepiej wziąć jakiś płaszcz albo kurtkę, która nas ochroni przed deszczem.

Oczywiście potrzebujemy też stosownych butów. Trampki czy inne buty sportowe mogą nie zdać egzaminy, bo woda będzie się dostawać do środka. Oprócz tego takie buty mogą się łatwo rozkleić, jeśli zamokną.