Martwy mężczyzna znaleziony na przystanku

Martwy mężczyzna znaleziony na przystanku

Na jednym z wrocławskich przystanków znaleziono nieruszającego się człowieka. Nie było wiadome, co jest przyczyną takiego stanu, ale po zbliżeniu się do mężczyzny, okazało się, że nie oddycha. Od razu połączono się z numerem alarmowym, a na miejscu pojawiła się policja, prokuratura i koroner. Po chwili przyjechali też ratownicy medyczni, którzy uznali, że mężczyzna nie żyje. Zgon potwierdził koroner, a prokurator podjął decyzję o zleceniu sekcji zwłok.

Tajemniczy zgon na przystanku

Trudno określić, co mogło być przyczyną śmierci 69-latka. Póki co udało się jednak ustalić, że nie brały w tym udziału osoby trzecie. Wszystko jednak okaże się po przeprowadzeniu sekcji zwłok.

Co robić w sytuacji, gdy zobaczymy człowieka bez ruchu?

Co jeśli nam się przydarzy taka sytuacja, że zobaczymy człowieka, który nie daje oznak życia? Oczywiście wpierw powinniśmy sprawdzić, co się z nim dzieje. Zawsze się może okazać, że po prostu zasnął. Jeśli jednak coś wzbudzi w nas mocne podejrzenia, to powinniśmy przystąpić do akcji. Słuszne jest wtedy zadzwonienie pod numer alarmowy 112 i wyjaśnienie sprawy. Osoby pracujące tam będą wiedzieć, kogo wysłać na miejsce zdarzenia. Zwykle wysyła się i policję, i pogotowie.