Dobrze dobrana odzież medyczna, to duży komfort pracy – Jak wybrać?

Dobrze dobrana odzież medyczna, to duży komfort pracy – Jak wybrać?

Ochrona przed kontaktem z materiałem zakaźnym i wszelkimi nieczystościami to konieczność w przypadku osób zatrudnionych w placówkach ochrony zdrowia. I choć obecnie znaleźć możemy jednorazowe fartuchy medyczne w wielu kolorach i krojach, nie bez znaczenia pozostaje ich specyfikacja. Odzież medyczna musi bezwzględnie spełniać pewne standardy, dzięki czemu zapewni specjaliście komfort noszenia i zminimalizuje ryzyko zakażenia szkodliwymi patogenami. Czym charakteryzuje się dobra odzież medyczna i jak prawidłowo ją wybrać? Sprawdźcie nasze wskazówki!

Odzież medyczna – to powinieneś wiedzieć

Każdy lekarz doskonale zdaje sobie sprawę, jak duże znaczenie dla ogólnego komfortu pracy, ma wysokiej jakości ochronna odzież medyczna. Wybrane ubrania lekarskie powinny zostać wykonane ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, a także być wygodne i gwarantować odpowiednią paroprzepuszczalność. W innym razie nie spełnią swojej podstawowej funkcji, przez co ryzyko kontaktu z płynami ustrojowymi pacjenta czy nieczystościami znacząco wzrośnie. W dobie mnogości rozwiązań nie jest jednak tak łatwo podjąć dobrą decyzję i wybrać ubrania lekarskie w pełni dostosowane do potrzeb i oczekiwań ich użytkowników. Co w tej sytuacji zrobić? Warto jeszcze przed zakupem zapoznać się z kilkoma wskazówkami, dzięki którym dowiecie się, jak prawidłowo wybrać fartuch medyczny oraz pozostałe akcesoria niezbędne w pracy specjalisty. Wówczas uzyskacie pewność, że nowe ubrania medyczne skutecznie zabezpieczą was przed zakażeniem, a jednocześnie sprawią, że zaprezentujecie się schludnie i profesjonalnie.

Odzież medyczna – jaki rozmiar wybrać?

Fartuchy medyczne – choć różnią się od siebie materiałem wykonania czy strukturą, powinny zostać dopasowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Zacznijmy może od podstawowej kwestii, jaką jest rozmiar. Dobrze dopasowane ubrania lekarskie to takie, które przylegają do ciała, zapewniając przy tym komfort noszenia. Zbyt luźne lub zbyt opięte mogą natomiast krępować ruchy. Swoboda w tym wypadku jest kluczowa! Wobec tego pamiętajcie, aby podczas wybierania ubrań ochronnych, zwrócić szczególną uwagę na to, jak na was leżą. Odzież medyczna musi być lekka i wygodna, nawet jeśli na co dzień nie pracujecie na polu zabiegowym. Możecie mieć pewność, że źle dopasowane fartuchy medyczne, czepki oraz inne akcesoria z czasem odbiorą wam komfort pracy. Sprawdź tutaj – zamów najwyższej klasy odzież medyczną ochronną. 

Z jakich materiałów produkowana jest odzież medyczna?

Hurtownie zaopatrzenia medycznego posiadają obecnie w ofercie szeroki wybór rozwiązań. Znajdziecie w nich nie tylko wysokiej jakości akcesoria codziennego użytku, ale również ubrania stworzone z myślą o komforcie personelu. Wspominamy o tym dlatego, że zakup odpowiedniej odzieży może stanowić spore wyzwanie. Na co zatem zwrócić uwagę? Profesjonalna odzież medyczna powinna zostać wykonana z materiału, który wykazuje wzmożoną odporność na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Najczęściej jest to włóknina SMMS czy polipropylen, które dodatkowo mogą być używane przez osoby skłonne do występowania reakcji alergicznych na skutek noszenia źle dobranej odzieży. Co więcej, materiały te zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i nie wzmagają uczucia potliwości, dzięki czemu mogą być noszone nawet przez kilka bądź kilkanaście godzin bez obawy o utratę dotychczasowego komfortu. Jest to szczególnie istotny aspekt! Nowa odzież medyczna musi być przewiewna, a przy tym wskazane jest, by skutecznie pochłaniała płyny. Warto postawić na modele, które posiadają dodatkowo wbudowane troki przy pasie i stójce oraz rękawki wykończone gumką. 

Odzież medyczna to oczywiście nie tylko jednorazowy fartuch. W jej skład wchodzą także czepki, maseczki ochronne oraz klapki medyczne. Upewnijcie się, że wybrane przez was elementy dobrze się zakłada i jeszcze lepiej nosi. Komfort w pracy to absolutna konieczność!