We Wrocławiu otworzono Rondo im. WOŚP

We Wrocławiu otworzono Rondo im. WOŚP

Siedemnastego maja oficjalnie otwarto Rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas uroczystości można było wziąć udział w licytacji. Zwycięzcą okazał się Grzegorz Frelichowski, który ze swojego portfela dołożył 1125 złotych. W tych podniosłym wydarzeniu nie mogło zabraknąć założyciela WOŚP-u, czyli Jurka Owsiaka. Wygłosił on małe przemówienie, w którym wspomniał o innych miejscach, którym nadano podobną nazwę. Zaliczają się do nich ulice, skwery, place czy mosty. Owsiak przyznał, że z kolejny otwarciem wiążą się bardzo duże emocje. Nie inaczej było tym razem.

O innych wydarzeniach z Wrocławia przeczytasz tutaj.

Dwa ronda w jeden dzień

Jurek Owsiak był na otwarciu nie tylko ronda we Wrocławiu, ale również taka sama uroczystość odbyła się w Dzierżoniowie. Kilka dni później nazwę nadano także mostowi w Dziwnowie. Jeśli zaś chodzi o Wrocław, to pomysłodawcą nadania rondu im. WOŚP-u był Dominik Kłosowski, jeden z miejskich radnych. Oczywiście pomysł ten musiał przejść głosowanie i nie mógłby się udać bez aprobaty pozostałych radnych. Na szczęście się udało i dzisiaj kierowcy mogą przejeżdżać przez Rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie chodzi jednak tylko o nazwę. Rondo samo w sobie jest czymś, co ma ułatwiać ruch uliczny. Nawet osoby, którym nie po drodze z Jurkiem Owsiakiem, powinny być zadowolone.

Działalność WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działa już od wielu lat i chyba każdy z nas miał okazję zapoznać się z efektami jej działań. Wolontariusze gromadzili przez ten czas tak duże środki, że można było sfinansować bardzo wiele operacji oraz zakupić niezliczoną liczbę sprzętu medycznego. Wydawałoby się, że to tylko jedna inicjatywa. A jednak jest funkcjonowanie jest niezwykle szerokie. Co roku w praktycznie każdym mieście WOŚP zbiera datki. Oprócz tego są aukcje charytatywne a także koncerty. Wydarzenia jeszcze bardziej zachęcają ludzi do pomocy. Owszem, postać Jurka Owsiaka nierzadko wzbudza kontrowersje. Nie przeszkadza to jednak w docenianiu akcji. Nawet osoby, które w kwestiach światopoglądowych się z nim nie zgadzają, doceniają, jak wiele dobrego zrobiła jego organizacja. Można więc powiedzieć, że WOŚP radzi sobie świetnie w działaniu ponad podziałami.