Praca tymczasowa we Wrocławiu. Kiedy warto z tego skorzystać?

Praca tymczasowa we Wrocławiu. Kiedy warto z tego skorzystać?

Nie ma chyba w Polsce pracodawcy, który w ostatnim czasie nie odczuł trudnej sytuacji na rynku zatrudnienia. Brak rąk do pracy uderza we wszystkie branże i stanowi główne zagrożenie dla naszej gospodarki. Firmy, które nie są w stanie zakończyć rekrutacji na wolne stanowiska, coraz chętniej decydują się skorzystać z pracy tymczasowej – we Wrocławiu jest to już wręcz preferowana forma uzupełniania braków kadrowych. Nigdy wcześniej nie brałeś tego rozwiązania pod uwagę? Dowiedz się zatem, kiedy warto z tego skorzystać.

Pilna potrzeba wzmocnienia zespołu

Posłużmy się tutaj przykładem. Przedsiębiorca posiada fabrykę mebli i właśnie otrzymał propozycję dostarczenia dużej partii produktów dla zagranicznego kontrahenta. Ma na to tylko 3 miesiące i z góry wie, że przy obecnym stanie osobowym nie będzie w stanie się z tego wywiązać. Standardowa rekrutacja nowych pracowników nie wchodzi w grę z uwagi na czasochłonność całego procesu – wsparcie jest potrzebne od razu.

W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się właśnie pracownicy tymczasowi, których do firmy klienta oddeleguje agencja rekrutacyjna. Znajdzie ona pracowników o wymaganych kwalifikacjach, zajmie się wszystkimi sprawami formalnymi oraz będzie świadczyć na rzecz klienta usługę outsourcingu pracowniczego.

Z takiej usługi we Wrocławiu skorzystasz w Crew For You – jednej z najlepiej ocenianych agencji pracy tymczasowej w województwie dolnośląskim, specjalizującej się w leasingowaniu pracowników, w tym z Ukrainy i ze Wschodu. Z pełną ofertą agencji zapoznasz się na stronie https://crewforyou.pl.

Chęć ograniczenia liczby etatów do niezbędnego minimum

Praca tymczasowa we Wrocławiu interesuje nie tylko te firmy, które muszą w krótkim czasie uzupełnić braki kadrowe, ale również te, które z różnych powodów nie chcą dłużej utrzymywać wielu etatów. Może mieć to związek z np. bardzo wysokimi kosztami działalności oraz niską wydajnością niektórych pracowników etatowych.

Wówczas skorzystanie z oferty agencji pracy tymczasowej wydaje się być bardzo kuszącym i rozsądnym rozwiązaniem. Firma nie ponosi żadnych kosztów związanych z utrzymaniem etatów, nie musi wypłacać pensji, odprowadzać składek na ZUS, dbać o szkolenia i badania okresowe. Wszystkim tym zajmuje się agencja, która tylko oddelegowuje swoich pracowników do firmy klienta.

Obawy o przyszłe zamówienia

Wiele firm, które dziś masowo zatrudniają pracowników, nie bierze pod uwagę ryzyka kryzysu gospodarczego. Może się okazać, że za kilka czy kilkanaście miesięcy gospodarka wyraźnie zwolni, liczba zamówień spadnie, a drogie w utrzymaniu etaty zostaną. Co wtedy? Przecież zwolnienie niepotrzebnych pracowników nie następuje od razu (obowiązuje okres wypowiedzenia) i nigdy nie jest przyjemne.

Jeśli nie masz pewności, że Twoja firma będzie funkcjonować równie prężnie w najbliższej przyszłości, to rozważ wzmocnienie kadry pracownikami tymczasowymi. Jest to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie, ponieważ nie bierzesz na siebie obowiązków pracodawcy, możesz w dowolnym momencie zrezygnować z dalszej współpracy z agencją pośrednictwa pracy i dostosować liczbę pracowników do aktualnych potrzeb oraz możliwości Twojej firmy.

Chęć zoptymalizowania kosztów działalności przedsiębiorstwa

Nie ma co ukrywać, że pracownicy tymczasowi są po prostu tańsi dla przedsiębiorcy. W takim myśleniu nie ma nic złego. W końcu podstawowym zadaniem każdego właściciela firmy jest dbanie o zyskowność biznesu, a tę można zwiększyć właśnie korzystając z outsourcingu pracowniczego.

Leasing pracowników to nic innego, jak nawiązanie współpracy B2B z agencją, która oddelegowuje potrzebne osoby do firmy swojego klienta. Przedsiębiorca nie jest tutaj pracodawcą, a jedynie usługobiorcą. Rozlicza się z agencją z faktycznie przepracowanych przez pracowników godzin na podstawie faktury VAT, która stanowi jego koszt uzyskania przychodu.

Jeśli Twoja firma znajduje się w którejkolwiek z tych sytuacji, to praca tymczasowa może okazać się strzałem w dziesiątkę. Więcej o korzyściach z outsourcingu pracowniczego przeczytasz w artykułach na stronie https://crewforyou.pl/aktualnosci/.