Nowe stojaki na rowery niedługo we Wrocławiu

Nowe stojaki na rowery niedługo we Wrocławiu

Nowe stojaki na rowery pojawią się niedługo we Wrocławiu

Nowe stojaki na rowery to pomysł Magistratu, który ma ułatwić życie lokalnym rowerzystom. Jeszcze w tym miesiącu władze ogłoszą przetarg, który wyłoni wykonawcę inwestycji. W planach jest postawienie ponad 1700 stojaków, gdzie jednoślady swoje będą mogli zostawać wszyscy, którzy wybierają ekologiczny środek transportu.

Magistrat chce podarować mieszkańcom nowe stojaki na rowery

Niedługo w mieście pojawi się 1700 nowych stojaków na rowery. Magistrat nie wie jednak jeszcze, ile będzie kosztować ta inwestycja. Ewa Mazur, przedstawicielka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, wyjaśnia, że na razie musi odbyć się przetarg. Dopiero wtedy poznamy kosztorys. Oszacowanie przebiegu i kosztu prac jest już zadaniem wykonawcy zlecenia. Wstępnie jednak planuje się, że od momentu podpisania umowy realizacja potrwa 8 miesięcy.

Jakie prace będą konieczne?

Łącznie we Wrocławiu ma się pojawić 1735 stojaków rowerowych, a ZDiUM ma już ich większość, więc wystarczy je tylko zamontować. 600 sztuk jednak musi dostarczyć wykonawca, który wygra przetarg. Stojaki będą w kształcie litery „U”, ale będzie też wersja mini. Podobno to sami mieszkańcy uznali, że taki wzór jest najbardziej praktyczny i uniwersalna.

Oprócz samego postawienia stojaków wykonawca zajmie się wykonaniem zabruków, których łączna powierzchnia ma wynieść 1300 mkw. Chodzi tu o miejsca, w których już istnieją stojaki.

Gdzie najbardziej są potrzebne stojaki?

Miejsca, które najbardziej potrzebują tego rodzaju udogodnień, są przychodnie, szkoły i przystanki. Ważne jest, aby ułatwić sprawną komunikację osobom, które starają się podróżować w sposób ekonomiczny. Bardzo dużo osób dobrowolnie decyduje się na jazdę rowerem, ponieważ nie chcą swoimi samochodami emitować szkodliwych spalin.