WrocWalk. Dołącz do maratonu 11 listopada

WrocWalk. Dołącz do maratonu 11 listopada

WrocWalk. Nietypowy sposób obchodzenia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

WrocWalk to specjalne wydarzenie z okazji Święta Niepodległości. Jest to nietypowy sposób upamiętnienia tego dnia, bo nie jest to ani bieg, ani typowy marsz. Słowa spacer chyba najlepiej określa charakter tego maratonu. Dla wszystkich chętnych przygotowano trzy trasy, których czas trwania oraz atrakcje będą się nieco różnić. Przede wszystkim chodzi o to, aby ideę Święta Niepodległości  przybliżyć osobom o różnych preferencjach i osobowościach.

Która z trzech tras najbardziej pasuje do Ciebie?

Jedna z tras będzie przeznaczona specjalnie dla rodzin. Oznacza to, że nie będzie zbyt długa, a punkty kontrolne będą bardzo blisko siebie. Chodzi w niej o to, aby trafiła zarówno do starszych, jak i młodszych uczestników. Nie może więc zabraknąć atrakcji dla dzieciaków takich jak wystawa lalek. W planach jest także przeprowadzenie kilku warsztatów, z których najmłodsi wyjdą z nowymi umiejętnościami.

Oprócz tego w ofercie jest trasa sportowa oraz trasa z kościołami i muzeami. Pierwsza z nich zawiera atrakcje sportowe, znajdujące się między innymi we wrocławskich parkach. Przygotowano ją tak, aby promować rozwój fizyczny wśród Wrocławian. Druga zaś ma bardziej turystyczny charakter, a uczestnicy będą mogli po drodze oglądać zabytkowe kościoły i muzea. Każdy z uczestników oczywiście dostanie mapę, na której będzie się znajdować wszystko, co jest godne uwagi. Takie mapy trafią też do uczestników pozostałych tras, o co należy się upomnieć przez rozpoczęciem spaceru.

Jak się przygotować do maratonu?

Żeby wziąć udział w maratonie trzeba się najpierw zapisać. Na miejscu zbiórki każdy dostanie mapę i już będzie gotowy do spaceru. Oczywiście udział jest darmowy, a zapisy są bardzo proste. W końcu chodzi o to, aby udział wzięło jak najwięcej osób. Wszak 11 listopada jest świętem wszystkich Polaków i ważne jest, aby zachęcać mieszkańców do upamiętniania go. Można to zrobić poprzez organizowanie wydarzeń takich jak to. A możemy mieć pewność, że wydarzeń patriotycznych w całej Polsce tego dnia nie zabraknie.