Utrudnienia w ruchu ulicznym na Śródmieściu

Utrudnienia w ruchu ulicznym na Śródmieściu

Utrudnienia w ruchu ulicznym na Śródmieściu

Utrudnienia w ruchu ulicznym dadzą się we znaki mieszkańcom Wrocławia. Chodzi tutaj o prace porządkowe i remontowe na Śródmieściu. Jakie dokładnie odcinki wymagają takich prac i czego będą one dotyczyć? Przede wszystkich chodzi o ul. Wrońską i Plac Dominikańskich. W miejscach tych konieczne będzie przeprowadzenie kilku strategicznych prac. Wszystko z myślą o tym, aby ruch uliczny ułatwić i zadbać o bezpieczeństwo kierowców. Żeby to jednak osiągnąć potrzebne jest kilka dni bałaganu, ale miejmy nadzieję, że kierowcy to docenią, gdy już zobaczą efekt końcowy.

Roboty drogowe we Wrocławiu

Jednym z odcinków, które wymagają drobnych prac jest ul. Wrońskiego. Chodzi konkretnie o miejsca parkingowe, gdyż to one idą na tapet. Trzeba będzie kilka rzeczy poprawić, aby ułatwić życie kierowców. Może to brzmieć jak paradoks, gdyż roboty drogowe raczej je utrudniają. Chodzi jednak o efekt końcowy, a jaki on ma być? Między innymi trzeba wyznaczyć miejsca płatne, martwe pola oraz strefy pieszych. Nikt nie zapomni też o rowerzystach, bo specjalnie dla nich na odcinku tym staną specjalne stojaki rowerowe. Wiąże się to jednak z tym, że przez kilka dni (29 kwietnia – 4 maja) będzie w tym miejscu obowiązywał zakaz postoju.

Podczas tych robót nieco ucierpią kierowcy, przejeżdżający na co dzień przez tunel obok Placu Dominikańskiego. Ten tunel trzeba będzie niestety wyłączyć z użytku, co będzie miało miejsce 30 kwietnia. Na szczęście już po kilku dniach, a konkretnie 1 maja, przez ten tunel znowu będzie się dało przejechać. Dlaczego w tamtym miejscu konieczne są roboty drogowe? Między innymi potrzebna jest naprawa instalacji elektrycznej. Koniecznym jest również odmulenie kanałów.

Jeden komentarz o “Utrudnienia w ruchu ulicznym na Śródmieściu

Comments are closed.