Jaka pogoda czeka Wrocławian?

Jaka pogoda czeka Wrocławian?

Jaka pogoda czeka nas we Wrocławiu?

Jaka pogoda czeka Wrocławian? Sprawdźmy jak wygląda pogoda na najbliższe dni w kraju, w regionie i w samym mieście. Chcielibyśmy wszyscy już zapomnieć o zimie i cieszyć się ciepłymi dniami. Co prawda kalendarz pokazuje nam wiosnę, ale niektóre dni wciąż są chłodne. Z czym ten chłód się wiąże i kiedy w końcu się go pozbędziemy? Jeśli spojrzymy na prognozę dotyczącą całego kraju, to niestety możemy spodziewać się lekkich przymrozków. W niektórych miejscach Polski będzie nawet temperatura minusowa, więc jeśli ktoś będzie chciał w nocy wyjść na spacer, to powinien się ciepło ubrać. Ale zakładając, że nie jesteśmy miłośnikami takich spacerów, to raczej nie powinniśmy jakoś bardzo ucierpieć.

Pogoda w Polsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał informacje, że jutro (27.04.2021) ma być dosyć chłodna i temperatura powietrza może dojść nawet do dwóch stopni celsjusza na minusie. Jest temperatura, przy której zdecydowanie nie da się wyjść na zewnątrz w krótkich spodenkach. Zwłaszcza że przy samym gruncie ma być ok. 5 stopni celsjusza na minusie.  Dotyczy to oczywiście godzinnych nocnych, które zawsze są chłodniejsze niż w ciągu dnia. Czy nadchodzące dni w Polsce będą zimny? Okazuje się, że nie tak bardzo, nawet i w samym Wrocławiu możemy oczekiwać ciepłej, przyjemnej pogody. Temperatura ma wynieść od ośmiu do dziesięciu stopni.

Jaka pogoda czeka nas w najbliższe dni?

Noc z poniedziałku na wtorek będzie się cechować praktycznym brakiem chmur. temperatura jednak może wynieść aż 5 stopni na minusie. Oznacza to, że jeśli mamy zepsuty zamrażalnik, to możemy bez problemu wystawić mrożonki na balkon. Na pewno się tam nie zepsują. Nadchodzący dzień jednak już nie będzie bezchmurny, a co ciekawe, czekają nas przelotne deszcze. Mieszkańców Wrocławia pocieszamy, że deszcze te mają mieć miejsce jeden w Polsce wschodniej.

A jaka pogoda będzie w te dni na Dolnym Śląsku? Temperatura ma skoczyć aż do 13 stopni, więc Wrocławianie nie powinni obawiać się żadnego deszczu we wtorek. Zamiast tego ma być ciepłe powietrze i słoneczko. Dotyczy to także porywistości i prędkości wiatru, które maja się diametralnie zmniejszyć. Inną informacją jest zmiana kierunku wiatru. Będzie on wiał z północy na południe, a nie z południa na północ jak do tej pory. Pogoda taka nadaje się na przyjemne spędzanie czasu poza domem.

Dolny Śląsk – pogoda

W piątek czeka nas ogólnokrajowe ochłodzenie i wiele miejsc w Polsce będzie musiało zmierzyć się z ciemnymi chmurami i deszczem. Największe ogłodzenie ma się pojawić w centralnej i północnej części kraju, gdzie maksymalna temperatura wyniesie 11 stopni celsjusza. Los ten po raz kolejny ominie mieszkańców Dolnego Śląsku, w tym Wrocławian. W naszym rejonie temperatura ma się wahać pomiędzy 12 a 18 stopni celsjusza, co oznacza typowo wiosenną pogodę.

Co robić we Wrocławiu w taką przyjemną pogodę? Wrocław ma do zaoferowania bardzo dużo atrakcji, dla osób chcących spędzać czas na świeżym powietrzu. Do tej pory Wrocławianie chętnie chodzili do zoo i do aquaparku. Teraz niestety z powodu pandemii COVID-19 takie rozrywki są utrudnione. Trzeba więc umieć zadowolić się spacerem albo wyjściem na lody. Ale czy to problem? Oddychanie wiosennym powietrzem i spacerowanie po pięknych ulicach zabytkowego miasta to sama radość.

Jeden komentarz o “Jaka pogoda czeka Wrocławian?

Comments are closed.