1200 interwencji policji w Święta Wielkanocne

1200 interwencji policji w Święta Wielkanocne

1200 interwencji podczas Świąt Wielkanocnych

Każdego roku podczas świąt policjanci mają pełne ręce roboty. Tyczy się to zarówno Świąt Bożego Narodzenia jak i Wielkanocy. Podobnie w przypadku innych okresów, jak np. podczas weekendu majowego albo Dnia Wszystkich Świętych. Większość osób nie pracuje w te dni i spędza czas z rodziną. Inni wybierają się na dłuższe wycieczki, aby odpocząć trochę od codzienności. Bez względu jednak na powód podróży bardzo duża część Polaków wsiada wtedy za kółko i rusza w trasę. Wzmożony ruch uliczny wiąże się także z dużą liczbą wypadków czy innych nieprzyjemnych sytuacji na drodze. Dlatego więc w takie dni policja rusza na intensywne patrole, aby wypisywać mandaciki.

Wrocławska drogówka – Święta Wielkanocne

Asp. Szt. Łukasz Dutkowiak, przedstawiciel KMP we Wrocławiu informuje, że w tym roku sytuacja na drogach była dosyć spokojna. Wiąże się to oczywiście z sytuacją epidemiologiczną w kraju. Wiele osób zdecydowało się w tym roku spędzić święta w domu bez odwiedzania rodziny. Dla części osób na pewno jest to ulga, gdyż nie każdy lubi atmosferę świąt.

Dla pozostałych jest to jednak bardzo smutna okoliczność. Zwłaszcza, że wielu z nas w czasie świąt odwiedza również tych starszych członków rodziny. Gdy spędzamy święta z emerytowanymi rodzicami lub dziadkami nigdy nie mamy pewności, czy nie są to nasze ostatnie wspólne święta. W takich sytuacjach brak możliwości spędzenia tego czasu wspólnie jest prawdziwym ciosem.

Są to już tak naprawdę kolejne święta, które spędzamy w bardzo dziwny sposób. Atmosfera terroru istniała już w tamtym roku w tym samym okresie. Nie inaczej było podczas świąt Bożego Narodzenia, gdzie rząd wyznaczył limit 5 osób na wigilii. Wielu Polaków zrezygnowało wtedy ze spędzania świąt w rodzinnym gronie ze względu na obawę przed konsekwencjami prawnymi. Inni po prostu bali się zachorowania na COVID-19. Następnie mieliśmy bardzo dziwny Sylwester, podczas którego obowiązywała godzina policyjna. Wielu obywateli krytykowało ten pomysł, zwracając uwagę na jego bezsensowność.

Ponad 1200 interwencji i 27 przeszukań

W ciągu trzech świątecznych dni przeprowadzono 1287 interwencji. W tym czasie również udało się zatrzymać 66 osób na gorącym uczynku, podczas popełniania przestępstwa. Do tego dokonano także 27 przeszukań. Oznacza to, że mimo warunków epidemiologicznych, policja nadal miała co robić. Trudno powiedzieć, ile z tych interwencji było uzasadnionych, gdyż to już wiedzą tylko funkcjonariusze, którzy ich dokonali. Każdy z nas przecież zna sytuację, w której kierowca dostaje mandat za coś, co nie do końca była jego winą. Nie każda interwencja też kończy się karą, niektóre z nich mogą być po prostu rutynowymi działaniami.