Awaria tramwaju MPK we Wrocławiu

Awaria tramwaju MPK we Wrocławiu

Awaria MPK we Wrocławiu

Awaria MPK we Wrocławiu po raz kolejny komplikuje sytuację na drogach. Tym razem doszło do awarii tramwaju na ul. Bardziej. Z tego powodu tramwaje pewnych linii (8, 16, 31 oraz 32) muszą jeździć objazdem w stronę zajezdni Gaj. Zwykle w takich sytuacjach uruchamia się specjalne linie autobusowe, które zastępują taki tramwaj. Jest to bardzo przydatna procedura, która udowadnia, że zróżnicowana komunikacja miejska może być świetnym podłożem dla wygody mieszkańców. Kiedy tramwaj ulega awarii i nie ma możliwości, aby dostać się nim do pracy lub szkoły, na mieszkańca może być to prawdziwy cios. Nie każdy ma swój własny transport, a dojście gdzieś na piechotę może się okazać problemem.

Jak miasto poradziło sobie z awarią tramwaju we Wrocławiu? Uruchomiono specjalne autobusy „za tramwaj”, które jeżdżą na trasie Dworzec Główny – Gaj – Tarnogaj. MPK jednak bardzo szybko poradziło sobie z problemem i przed godziną czternastą ruch uliczny był już normalny. Czasem jednak sytuacja jest dużo poważniejsza i nie udaje się tak szybko przywrócić ruchu. Zwykle tak bywa w przypadku poważnych wypadków samochodowych czy nawet karamboli. Wtedy zabezpieczenie danego odcinka jezdni jest dużo trudniejszym zadaniem i wymaga nie tylko więcej wysiłku ale i więcej czasu.

Czy we Wrocławiu są korki?

Czy we Wrocławiu są korki ze względu na awarię tramwaju, która miała dzisiaj miejsce? Oczywiście pewne utrudnienia w ruchu się pojawiły, gdy doszło do awarii. Wymagało to szybkiej reakcji ze strony MPK, żeby zapobiec korkom i ułatwić mieszkańcom komunikację. Wszelkie te niedogodności skończyły się o godzinie 14, a więc ruch we Wrocławiu wrócił do normy. Można więc spokojnie jeździć tą trasą bez obawy, że natrafimy na szczególne przeciwności. Oczywiście w godzinach szczytu zawsze są korki we Wrocławiu, więc tego nie unikniemy. Możemy jednak być pewni, że nie będzie żadnych dodatkowych pułapek, które pojawiają się w przypadku różnych awarii, robót drogowych czy wypadków. Wsiądźmy więc bezpiecznie za kółko i jedźmy spokojnie przez nasz ukochany Wrocław.