Martyna Wojciechowska i jej fundacja we Wrocławiu

Martyna Wojciechowska i jej fundacja we Wrocławiu

Martyna Wojciechowska i jej fundacja we Wrocławiu

Martyna Wojciechowska to znana nam bardzo dobrze podróżniczka oraz dziennikarka. Swoją popularność zawdzięcza występom w takich programach jak „Misja Martyna” czy „Kobieta na krańcu świata.” Dzięki nim dała się poznać jako osoba empatyczna, która stara się zwrócić uwagę na poważne problemy społeczne. Zwłaszcza, że dotyczą one krajów, których życie diametralnie różni się od standardów europejskich. Warto jednak zaznaczyć, że jej działalność dotyczy nie tylko krajów trzeciego świata. Fundacja pani Martyna wspiera osoby potrzebujące również na poziomie lokalnym.

Fundacja Martyny Wojciechowskiej UNAWEZA

UNAWEZA to fundacja, której przewodzi pani Martyna. Tym razem udało się jej zorganizować akcję „Kupując Pomagasz” w ramach współpracy ze sklepem internetowym Frisco.pl . Na czym polega ta akcja? Otóż możemy wejść na stronę sklepu i podczas robienia zakupów użyć kodu rabatowego. Kod rabatowy to nazwa fundacji czyli „UNAWEZA”. Gdy go użyjemy, nasze zakupy będą kosztować na 10 zł mniej. Jednocześnie Frisco.pl automatycznie przesyła fundacji UNAWEZA 10 zł, które zostanie wydane na rzecz podopiecznych.

Działalność charytatywna we Wrocławiu

Do podróżniczki dołączyły teraz organizacje z Wrocławia. Co to za organizacje? Chodzi tu o Stowarzyszenie Pierwszy Krok, Stowarzyszenie Misja Dworcowa a także Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Dziecięcy Dom.  Akcja, o której mówimy, została zainicjowana jeszcze w 2019. Wtedy to oficjalnie rozpoczęła się współpraca między fundacją UNAWEZA a sklepem Frisco.pl. To właśnie wtedy pojawił się pomysł z rabatem do sklepu, który miał przyczyniać się do wspierania osób potrzebujących.

Jak można komuś pomóc?

Jak jeszcze możemy pomóc osobom potrzebującym? Jest wiele sposób, aby okazać wsparcie tym, którzy nie mieli szczęścia w życiu. Możemy wspierać różne fundacje takiej jak fundacja Martyny Wojciechowskiej lub fundacja Odzyskać Radość. Ta druga szczególnie zajmuje się wsparciem pokrzywdzonych dzieci. Możemy wesprzeć fundację choćby poprzez przekazanie jej 1% naszego podatku. Aby to zrobić, podczas wypełniania zeznania podatkowego musimy podać numer KRS fundacji. W Przypadku Odzyskać Radość jest to 0000337105.

Nie zapominajmy też o zbieraniu plastikowych nakrętek. Mogą one bardzo się przydać w zbieraniu środków na cele charytatywne. W wielu polskich miastach od niedawna stoją specjalne kosze na nakrętki. Tam możemy zrzucić swój ładunek. Przykładem takiego miasta jest Wodzisław Śląski, którym regularnie organizuje się zbiórki na konkretne cele. Obecnie celem jest leczenie 13-letniej Agaty, która ze względu na wrodzone wady genetyczne, musi poruszać się na wózku. Dziewczynka potrzebuje poważnego leczenia a także nowego sprzętu.