Młody pancernik we Wrocławiu – wymyślmy mu imię!

Młody pancernik we wrocławskim ZOO

We wrocławskim ZOO urodził się niedawno młody pancernik. Zwierzątko jest naprawdę urocze i sam jego widok wzbudza prawie że macierzyńskie uczucia. Na razie pracownicy ZOO zastanawiają się na tym, jakie imię nadać małemu zwierzakowi. Opiekunka zwierząt znalazła pancernika 5 lutego i od razu rzuciła się w oczy postawa samicy. Matka zwierzęcia od samych narodzin zaczęła się nim opiekować bardzo troskliwie. Przenosiła go z jednego miejsca na drugie kilka razy dziennie.

Młody pancernik potrzebuje imienia

Pancerniki rósł bardzo szybko, więc w kilku dniach młody zaczął samodzielnie rozpoznawać otoczenie. Kiedy już zwierzak zaczął wychodzić z ukrycia możliwe było przebadanie go. Okazało się, że jest to samiczka, a więc trzeba jej teraz znaleźć odpowiednio kobiece imię. Na profilu facebookowym wrocławskiego zoo można zgłaszać swoje propozycję. Konkurs na imię zaczyna się w niedzielę (21.03.2021). Zachęcamy wszystkie kreatywne osoby, aby wysyłały swoje propozycje imienia.

Jak się ma ZOO w czasie pandemii?

Odkąd wybuchła pandemia koronawirusa, zaczęły pojawiać się coraz to nowsze obostrzenia. Co jakiś czas pojawiały się nowe, a inne znoszono. Przez to Polacy cały czas są zamieszani i czasami nie wiadomo już, czy kina są otwarte, albo ile osób może jechać w autobusem. W czasach pandemii nic nie jest oczywiste i to samo dotyczy ZOO. Czy można pójść do ZOO w czasie pandemii koronawirusa?

Od soboty 20.03.2021 wprowadza się kolejny lockdown, który ma wyłączyć z użytku niektóre obiekty. Na szczęście nie dotyczy to ZOO we Wrocławiu, do którego cały czas możemy się wybrać. W dalszym ciągu otwarte są dla nas Terrarium, Małpiarnia, Afrykarium i Madagaskar. Oznacza to, że wizyta w ZOO może być ciekawym sposobem na umilenie sobie życia, które pandemia skutecznie nam utrudnia.

Jakie środki sanitarne są zalecane?

Pamiętajmy jednak, że niezbędne są określone środki sanitarne. Musimy nadal utrzymywać odpowiedni dystans społeczny, zakrywać nos i usta, a także dezynfekować dłonie. Starajmy się również nie dotykać dłońmi niczego, jeśli to nie jest konieczne. Zwłaszcza dotyczy to takich obiektów, które codziennie dotyka wiele różnych ludzi np. bariery i klamki. Personel ogrodu zoologicznego apeluje, aby zalecenia te potraktować poważnie.