Rowerzyści chcą nowej trasy

Rowerzyści chcą nowej trasy

Czy od alei Karkonoskiej do Alei Wiśniowej wytyczona zostanie nowa droga dla rowerów? Pomysł pewnego rowerzysty spotkał się z dużym zainteresowaniem.

Nowa droga rowerowa we Wrocławiu?

Propozycja jednego z użytkowników forum Rowerowego Wrocławia spotkała się z dużym zainteresowaniem pozostałych jego członków. W pierwszym wariancie etapie trasa ma prowadzić przez ulicę Wyścigową, od alei Karkonoskiej do alei Śnieżnej. Dalsze etapy wyprowadzone zostaną po konsultacjach społecznych.

Pomysłodawca przekonuje, że pomysł ten jest nie tylko możliwy do zrealizowania, ale także bardzo tani do przeprowadzenia. Piotr Palacz podkreśla, że większość nawierzchni pod ewentualną drogę rowerową już istnieje, a na dodatek znajduje się w stosunkowo dobrym stanie. Sprawia to, że koszt stworzenia takiej trasy będzie kilkukrotnie niższy, niż w przypadku budowy jej od zera.

Konieczne byłoby wybudowanie niecałych 300 metrów chodnika – od ul. Ślężnej do Półtuskiej. Rowerzyści w zamian uzyskaliby jednak prawie 2,5 kilometra nowej, atrakcyjnej turystycznie trasy rowerowej. W najbliższym czasie przeprowadzone zostaną dodatkowe wyliczenia i przedstawiony kosztorys.