Kolejny powiat w strefie czerwonej

Kolejny powiat w strefie czerwonej

Koronawirus nie odpuszcza. Mimo, iż Dolny Śląsk nie jest obecnie centrum pandemii, sytuacja jest poważna także i u nas. Powiat Milicki został właśnie objęty czerwoną strefą, a sąsiadujący z nim powiat Trzebnicki znalazł się w strefie ostrzegawczej. Oznacza to, oczywiście, wprowadzenie dodatkowych restrykcji.

Sytuacja w powiecie Milickim

W ciągu dwóch ostatnich dni liczba zakażonych osób koronawirusem w powiecie Milickim wzrosła o więcej, niż 200% – z 35 do 72. Oznacza to, że powiat przekroczył liczbę graniczną 12 chorych na 1000 mieszkańców i oficjalnie został objęty czerwoną strefą. Głównym ogniskiem choroby w powiecie Milickim jest fabryka wędlin Tarczyński. W ostatnich dniach wykryto tam aż 42 nowe przypadki koronawirusa.

Sytuacja w powiecie Trzebnickim

Tymczasem powiat Trzebnicki nieubłaganie zbliża się do granicznej liczby 6 chorych na tysiąc mieszkańców. Jeśli ją przekroczy, objęty zostanie strefą żółtą. Na razie znajduje się w strefie ostrzegawczej. W ciągu ostatnich dwóch dni wykryto tutaj aż 27 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV2. Dla porównania, przez cały okres dwóch pierwszych tygodni września na terenie powiatu Trzebnickiego wykryto 19 przypadków.