Święto Marynarza Rzecznego 2024: Weekend pełen atrakcji dla miłośników żeglarstwa oraz na zabawy rodzinne

Święto Marynarza Rzecznego 2024: Weekend pełen atrakcji dla miłośników żeglarstwa oraz na zabawy rodzinne

Czekają nas emocjonujące Dni Marynarza Rzecznego, które jak co roku zapewnią mnóstwo rozrywki. Przez cały weekend, gmachy nad Odrą będą tętnić życiem, zapełnione muzyką, zabawami dla najmłodszych i cała rodziną, bezpłatnymi rejsami, a także poruszającą paradą statków. Zapraszamy na pokład!

Impreza Dni Marynarza Rzecznego odbędzie się nad brzegami Odry w sobotę i niedzielę. To idealna okazja do odkrycia fascynujących tradycji marynarskich, nauki śpiewania szant oraz zdobycia nowych umiejętności związanych z żeglugą. Będzie to już szósta edycja tego wydarzenia, które w tym roku organizowane jest pod egidą Urzędu Żeglugi Śródlądowej i Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Towarzystwo Artystyczne Samanta i bezpłatne rejsy

Sobotnie wydarzenia, 29 czerwca, rozpoczną się od godziny 12 na bulwarze Dunikowskiego, gdzie otworzone zostaną stoiska artystów, twórców pamiątek oraz przedstawiciele instytucji i firm związanych z Odrą i żeglarstwem. To doskonała okazja, aby odkryć Wrocław z perspektywy Viadrusa, boga Odry.

Na listę atrakcji zaplanowanych na ten dzień wchodzą:

  • godz. 13: prezentacja ratownictwa wodnego;
  • godz. 17: koncert zespołu Krzykaśki;
  • godz. 18: występ zespołu Gentleman Jazz;
  • godz. 19: koncert orkiestry Samanta.

W trakcie imprezy, darmowe rejsy oferowane są przez Państwową Straż Rybacką, Urząd Żeglugi Śródlądowej oraz firmę Master Jachting.

Spektakularna parada statków

Niedzielne obchody święta rozpoczną się od składania kwiatów pod obeliskiem przy ulicy Kochanowskiego, a następnie uroczysta msza św. w katedrze na Ostrowie Tumskim. Po nabożeństwie, około godziny 12.30 zaplanowany jest przemarsz do placu Nowy Targ.
Tam Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna – Koźla zaprezentuje musztrę paradną.

Wysokością dnia będzie parada statków, która rozpocznie się o godzinie 14.40. Najlepszy widok na to wydarzenie zapewnią bulwary Marii i Lecha Kaczyńskich.