Wrocław: letnie modyfikacje w miejskim transporcie – 12 linii tramwajowych na nowych trasach od 22 czerwca

Wrocław: letnie modyfikacje w miejskim transporcie – 12 linii tramwajowych na nowych trasach od 22 czerwca

Od soboty, 22 czerwca, miejski transport publiczny we Wrocławiu ulega znaczącym zmianom. Aż dwanaście linii tramwajowych zostanie przekierowanych na inne trasy, natomiast dwie linie zawieszą swoją działalność. Zostanie wprowadzona jedna linia tramwajowa zastępcza oraz jedna autobusowa. Powodem takich zmian jest rozpoczęcie trzech remontów torowisk oraz otwarcie nowej trasy, która będzie prowadzić przez ulicę Pomorską i plac Staszica.

Remonty na Kazimierza Wielkiego wpłyną na trasy linii 3, 10, 11, 12, 13 i 18. Trasy objazdowe zostaną wprowadzone dla wszystkich tych linii. Dodatkowo, remont na Powstańców Śląskich spowoduje zmiany tras dla linii 6, 7, 14 i 17, które także będą obsługiwane przez trasy objazdowe.

Linia numer 14 zostanie przedłużona do pętli „Klecina” i wróci na ulicę Pomorską. Zostaną dodane linie zastępcze o numerach 72 i 702. Ponadto, nastąpi zamknięcie ulicy Szczytnickiej, a tramwaje będą kursować przez most Grunwaldzki.

Zmiany dotkną również linii 14, 15 i 16 z uwagi na powrót tramwajów na Pomorską. Ekipy torowiskowe zamkną część ulic Świdnickiej i Powstańców Śląskich w celu przeprowadzenia remontu odcinka od ulicy Piłsudskiego do Zaolziańskiej. Kolejne prace zostaną rozpoczęte na Kazimierza Wielkiego w pobliżu skrzyżowania ulic Szewskiej i Widok. Tramwaje będą mogły jedynie przecinać ulicę Kazimierza Wielkiego jadąc od strony placu Teatralnego do Szewskiej oraz skręcać w Szewską z Kazimierza Wielkiego jadąc od strony placu Dominikańskiego.