Policja we Wrocławiu: intensywne działania i liczne interwencje podczas weekendu

Policja we Wrocławiu: intensywne działania i liczne interwencje podczas weekendu

Od piątku do niedzieli, wrocławscy policjanci przeprowadzili na terenie miasta ponad 1150 interwencji, co zaowocowało zatrzymaniem 89 osób podejrzanych o popełnienie różnorodnych przestępstw. Wysoki stopień czujności pozwolił na złapanie dodatkowo 22 osób, które były wcześniej poszukiwane. Dzięki skoncentrowanym staraniom funkcjonariuszy, udało się także wyeliminować z ruchu drogowego 39 kierowców będących pod wpływem alkoholu.

Podczas prac weekendowych, policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz komisariatów podległych tej jednostce, przeprowadzili łącznie 1152 interwencje o różnym charakterze. Funkcjonariusze nie tylko reagowali na zgłoszenia od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego, ale również podejmowali akcje prewencyjne, kiedy dostrzegli łamanie prawa.

Działania wrocławskich stróżów prawa doprowadziły do zatrzymania aż 39 osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Jednym z nich był 71-letni mężczyzna, który miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji Wrocław Grabiszynek. Prowadząc auto marki Opel, senior naraził na niebezpieczeństwo innych użytkowników drogi. Został on skierowany bezpośrednio do policyjnego aresztu, a o jego przyszłości zadecyduje teraz sąd.

Podczas weekendowych działań udało się także zatrzymać 22 poszukiwane osoby oraz 89 osób podejrzewanych o popełnienie przestępstw, które zostały ściągnięte z ulic miasta we Wrocławiu.

Policja we Wrocławiu każdego dnia wytęża wysiłki, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom stolicy Dolnego Śląska oraz powiatu wrocławskiego. Ich codzienna praca ma na celu ochronę zarówno lokalnej społeczności, jak i przyjezdnych.