Przestępcze wybuchy we Wrocławiu: Nieznani sprawcy wysadzili bankomat i skradli gotówkę

Przestępcze wybuchy we Wrocławiu: Nieznani sprawcy wysadzili bankomat i skradli gotówkę

Późną nocą z 4 na 5 czerwca doszło do dramatycznego incydentu w jednym z banków we Wrocławiu, kiedy to trzech nieznanych mężczyzn dokonało napadu na instytucję finansową. Jak informuje Gazeta Wrocławska, przestępcy uderzyli około godziny 2:50 rano, wysadzając witrynę banku położonego na skrzyżowaniu ulic Niedziałkowskiego i Strachocińskiej, należącego do Spółdzielczej Grupy Bankowej.

Z relacji świadka wynika, że złodzieje najpierw zniszczyli szybę przez którą mieli dostęp do bankomatu, a następnie zabrali znajdującą się w nim kasetkę z pieniędzmi. Po udanym napadzie, sprawcy zdołali zbiec w kierunku ulicy Zamoyskiego.

Służby policyjne potwierdziły zaistnienie tego przestępstwa, lecz szczegóły wydarzenia są ograniczone. Komisarz Wojciech Jabłoński z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu podkreślił, że funkcjonariusze od wczesnych godzin porannych starannie pracują nad ustaleniem szczegółów zdarzenia, jak i również nad identyfikacją sprawców.

Na miejscu zdarzenia działa grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technicy kryminalistyczni, a cała policja prowadzi intensywne poszukiwania sprawców tego przerażającego wybuchowego napadu na bank.