Zatrzymanie prezesa spółki Trakcja, odpowiedzialnej za budowę Mostów Chrobrego we Wrocławiu

Zatrzymanie prezesa spółki Trakcja, odpowiedzialnej za budowę Mostów Chrobrego we Wrocławiu

Na polecenie Prokuratury Krajowej, policjanci zatrzymali prezesa spółki Trakcja, której to firma była zleceniodawcą dla Wrocławskich Inwestycji w kontekście konstrukcji nowych Mostów Chrobrego, łączących Sępolno ze Swojczycami. Projekt ten nie tylko znacznie przekroczył planowany termin realizacji, ale do dnia dzisiejszego wymaga dodatkowych poprawek.

Informację o zatrzymaniu swojego prezesa przekazała sama spółka Trakcja. Zgodnie z oświadczeniem firmy, prezes został zatrzymany na polecenie Prokuratury Krajowej. Spółka przyznała jednak, że nie dysponuje więcej informacjami dotyczącymi przyczyn zatrzymania. Dodano, że wszelkie działania procesowe są obecnie w toku.

Serwis Interia, powołując się na doniesienia Prokuratury Krajowej, podał natomiast, że zatrzymania prezesa Trakcji i kilkunastu innych osób są częścią śledztwa dotyczącego m.in. wręczania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne. Na liście zatrzymanych znalazł się również burmistrz Sokółki z województwa podlaskiego. Śledczy na razie nie wyjawiają, czy te zatrzymania mają jakikolwiek związek z realizowanym we Wrocławiu projektem budowy Mostów Chrobrego.

Trakcja to spółka w większości należąca do Skarbu Państwa. Prawie 83% jej udziałów posiada państwowa spółka PKP PLK, a dodatkowe 7,6% jest w rękach Agencji Rozwoju Przemysłu, której podlega rząd.