Juwenalia we Wrocławiu: Studencki karnawał z koncertami, ale w tym roku płatny

Juwenalia we Wrocławiu: Studencki karnawał z koncertami, ale w tym roku płatny

To już czas na studenckie obchody w mieście Wrocław. Program świętowania obejmuje m.in. tradycyjny pochód juwenaliowy oraz dwa dni pełne koncertów na Tarczyński Arena. Wśród artystów, którzy zagoszczą na głównej scenie znajdują się Young Leosia, Łydka Grubasa, Otoschodzi i Nocny Kochanek. Przygotowano wiele atrakcji dla studentów.

Środowe świętowanie rozpocznie barwny pochód juwenaliowy, który zaplanowany jest na godzinę 11. Pochód wyruszy z placu Grunwaldzkiego i przemierzy trasę przez most Grunwaldzki, plac Dominikański aż do placu Wolności. To tam studenci z Wrocławia odbiorą symboliczne klucze do miasta.

Następnie, tego samego dnia o godz. 15 na dwóch scenach przygotowanych na stadionie we Wrocławiu wystartują koncerty. W środowy wieczór swój show zaprezentują Guzior, Tribbs, Video, Kacperczyk, Fama? i Bracia Figo Fagot. Dzień później, w czwartek 23 maja, na scenie pojawią się Young Leosi, Łydka Grubasa, Otsochodzi, Nocny Kochanek oraz O.S.T.R. Zmieniła się jednak jedna istotna kwestia – w tym roku wejście na Juwenalia nie jest bezpłatne. Ceny biletów na koncerty oscylują w kwotach 59,99 i 89,99 złotych. Pamiętajmy jednak, że jest to wydarzenie tylko dla osób pełnoletnich.