Pod wpływem alkoholu za kółkiem, próbował wręczyć łapówkę policjantom. Może trafić za kraty na 8 lat

Pod wpływem alkoholu za kółkiem, próbował wręczyć łapówkę policjantom. Może trafić za kraty na 8 lat

Mężczyzna w wieku 42 lat, będący pod wpływem alkoholu, usiłował przekupić funkcjonariuszy policji, aby uniknąć kary za jazdę w stanie nietrzeźwości. Na skutek tego zdarzenia, grozi mu teraz wyrok do 8 lat pozbawienia wolności. Sytuacja miała miejsce, gdy mężczyzna, mający w organizmie ponad promil alkoholu, zamierzał udawać się do pracy samochodem. Początkowo groziło mu do 3 lat więzienia za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Jednak kiedy zaproponował policjantom łapówkę jako formę zadośćuczynienia za odstąpienie od procedury kontrolnej, sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała. Został on nagrał przez policyjne kamery.

Kierujący seatem czterdziestodwuletni mężczyzna był wyraźnie pijany, co zostało zauważone natychmiast przez patrol drogówki. Gdy tylko otworzył szybę swojego auta, powietrze napełniło się intensywnym zapachem alkoholu, co tylko potwierdziło podejrzenia policjantów. Wynik przeprowadzonego badania alkomatem nie pozostawił żadnych wątpliwości – kierowca był nietrzeźwy.

Wszystko zostało uchwycone na nagraniu z policyjnych kamer. Gdy mężczyzna został już zatrzymany, siedział w radiowozie ze skutymi kajdankami rękoma. Wobec nieskuteczności próśb o odstępstwo od dalszych czynności, zdesperowany kierowca zaproponował funkcjonariuszom łapówkę w wysokości 2-3 tysięcy złotych. Policjanci natychmiast i stanowczo odmówili przyjęcia łapówki i mężczyzna trafił do aresztu.

Młodszy aspirant Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu potwierdził te okoliczności wydarzenia. Ostateczny wyrok w tej sprawie zostanie wydany przez sąd. Na podstawie art. 229 kodeksu karnego za próbę wręczenia łapówki grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności, co jest surowszą karą niż za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.