Zmiana godzin otwarcia na wrocławskiej poczcie: mniej klientów po 22.00

Zmiana godzin otwarcia na wrocławskiej poczcie: mniej klientów po 22.00

Wrocławska poczta, która do niedawna oferowała swoje usługi przez całą dobę, zdecydowała się skrócić swoje godziny pracy. Od 6 maja, placówka zlokalizowana na Rynku jest dostępna dla klientów jedynie w godzinach od 6:30 do 22:00. Mimo że wielu mieszkańców korzystało z tej placówki po 22:00, szczególnie ci którzy chcieli nadać listy przed północą z powodu terminów, liczba klientów po tej godzinie zaczęła spadać.

Placówka pocztowa na Rynku była popularna wśród osób wysyłających korespondencję tuż przed północą, szczególnie kiedy data stempla pocztowego miała znaczenie. Ta opcja często była ostatnią deską ratunku dla prawników z Wrocławia, którzy mieli wiele kancelarii prawnych w okolicy Rynku. Dzięki tej placówce można było nadać również dokumenty takie jak zeznania podatkowe czy konkursowe w ostatniej chwili.

Jednak od niedawna poczta nie jest już czynna przez całą dobę. Teraz jej godziny pracy to 6:30-22:00. Biuro prasowe Poczty Polskiej wyjaśnia, że nie ma obowiązku utrzymywania placówek czynnych do północy czy przez całą dobę. Powodem skrócenia godzin pracy było zauważalne zmniejszenie się popytu klientów na tradycyjne usługi pocztowe. Dodali, że wdrażane są procesy optymalizacyjne i godziny pracy placówek dostosowywane są do zapotrzebowania na usługi oraz możliwości organizacyjnych. Podkreślono, że czas działania placówek pocztowych jest generalnie dłuższy niż dostępność wielu innych instytucji lub podmiotów działających w mieście.