Komenda Miejska Policji we Wrocławiu: intensywne działania i efektywne interwencje w weekend

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu: intensywne działania i efektywne interwencje w weekend

Od piątku do niedzieli, policjanci z Wrocławia przeprowadzili niemal 1200 interwencji, w wyniku których zatrzymano aż 80 osób podejrzanych o dokonanie różnych typów przestępstw. Dodatkowo, agenci prawa zdołali zlokalizować i zatrzymać 18 osób poszukiwanych. Działania służb porządkowych skutkowały także wycofaniem z drogi 25 nietrzeźwych kierowców, którzy mimo konsumpcji alkoholu, podjęli ryzykowną decyzję o prowadzeniu pojazdu.

Policjanci podlegli Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu, w tym również funkcjonariusze z komisariatów podległych tejże jednostce, przez cały miniony weekend angażowali się w realizację 1165 rozmaitych interwencji. Część działań była wynikiem ich własnej inicjatywy, szczególnie wobec sytuacji naruszenia prawa, które zaobserwowali. Wielokrotnie reagowali również na zgłoszenia płynące zarówno od mieszkańców Wrocławia, jak i całego powiatu.

Aktywność policjantów we Wrocławiu zaowocowała wyeliminowaniem z ruchu 25 kierujących, którzy mimo spożycia alkoholu, zdecydowali się na jazdę pojazdem. Jeden z nietrzeźwych kierowców, mający w swoim organizmie prawie 4 promile alkoholu, prowadził samochód osobowy. Został zatrzymany przez Dyżurnego i Kierownika Rewiru Dzielnicowych z Komisariatu Policji Wrocław-Psie Pole. Ten nieodpowiedzialny 43-latek prowadził samochód marki Mitsubishi i swoim zachowaniem naraził na niebezpieczeństwo zarówno siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Jego pojazd został zabezpieczony na parkingu policyjnym, a on sam będzie tłumaczył się przed sądem ze swoich działań.

Podczas realizacji interwencji, funkcjonariusze zatrzymali 18 osób poszukiwanych oraz 80 osób podejrzewanych o popełnianie czynów zabronionych, które zostały przyłapane na gorącym uczynku lub tuż po dokonaniu przestępstwa.

Policjanci patrolujący codziennie ulice stolicy Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski stale pracują nad zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom miasta oraz osobom odwiedzającym Wrocław.