Wrocław: Groźny wypadek na Oporowie. Dwa samochody zderzyły się, piesza potrącona

Wrocław: Groźny wypadek na Oporowie. Dwa samochody zderzyły się, piesza potrącona

Po południu we Wrocławiu na terenie Oporowa miało miejsce zdarzenie drogowe o drastycznym przebiegu. Na Moście Oporowskim doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Po tym niefortunnym incydencie, jeden z samochodów uderzył w kobietę, która przechadzała się po chodniku. Kobieta, w wieku 60 lat, została natychmiast przewieziona do szpitala. Po wypadku ruch drogowy na wspomnianym moście został sparaliżowany, co skutkuje poważnymi korkami.

Starszy aspirant Aleksandra Freus, reprezentująca Komendę Miejską Policji we Wrocławiu, potwierdziła ustalenia policyjne dotyczące tego nieszczęśliwego wydarzenia. Zgodnie z nimi, sprawcą wypadku okazał się młody 22-letni mężczyzna prowadzący samochód marki Opel. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy w momencie zdarzenia. Drugi kierujący nie doznał poważnych obrażeń. Natomiast stan zdrowia potrąconej kobiety jest nadal oceniany przez lekarzy szpitala.

Zwraca się również uwagę na poważne komplikacje dla pasażerów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. W mediach społecznościowych użytkownicy ostrzegają o problemach z przemieszczaniem się w pobliżu ulicy Solskiego. Autobusy poruszające się tą trasą doświadczają poważnych opóźnień. Przypominamy, że ruch jest ciągle utrudniony i odbywa się wahadłowo.

Całe zdarzenie miało miejsce 15 kwietnia (poniedziałek) około godziny 15:00 na Moście Oporowskim, w pobliżu Wzgórza Oporowskiego we Wrocławiu. Zgodnie z relacją naszego reportera znajdującego się na miejscu zdarzenia, młody kierowca Opela nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył volkswagena jadącego przed nim. Po tej kolizji, samochód marki Opel wyjechał z drogi i potrącił 60-letnią kobietę idącą po chodniku. Kobieta została natychmiast przewieziona do szpitala. Pasażerka volkswagena jest obecnie badana przez zespół ratowników medycznych. Sprawca wypadku nie odniósł poważnych obrażeń. Na miejscu cały czas pracują służby ratunkowe, a pas ruchu w stronę ulicy Solskiego jest nadal zablokowany. Ruch na moście odbywa się wahadłowo, co skutkuje utworzeniem sporych korków.