Jazda po ścieżce rowerowej i prezentowanie odznaki policyjnej – niecodzienne zdarzenie na drodze we Wrocławiu

Jazda po ścieżce rowerowej i prezentowanie odznaki policyjnej – niecodzienne zdarzenie na drodze we Wrocławiu

W dniu 11 kwietnia doszło do nietypowej sytuacji na jednej z wrocławskich dróg, której dowodem jest nagranie zarejestrowane przez jednego z kierowców. Jak twierdzi autor filmu, biała toyota jechała bardzo blisko jego pojazdu, a następnie przeprowadziła manewr wyprzedzania korzystając ze ścieżki przeznaczonej dla rowerzystów. Ku zdumieniu autora nagrania, kierujący toyotą postanowił się zatrzymać i pokazać mu jeden szczególny przedmiot – odznakę policyjną. Ciekawostką jest fakt, że cała sytuacja rozegrała się w bliskim sąsiedztwie szkoły podstawowej.

Z relacji autora nagrania wynika, że kierowca toyoty zdecydował się na ryzykowne wyprzedzanie, po czym zatrzymał się nieopodal. Ten nieoczekiwany gest wzbudził zainteresowanie autora filmu, który chciał dowiedzieć się, dlaczego ten człowiek opuścił swój samochód i co zamierza mu przekazać. Jak się okazało, kierowca toyoty postanowił pochwalić się faktem bycia policjantem, prezentując swoją legitymację służbową. Autor nagrania podkreśla, że nagrał całe zdarzenie i przesłał materiał do odpowiednich służb policyjnych.

Opisane wydarzenie miało miejsce na ulicy Kraińskiego, w pobliżu Hali Targowej we Wrocławiu. Co więcej, wszystko działo się w bliskim sąsiedztwie placówki oświatowej – szkoły podstawowej.