Sprawozdanie z działalności wrocławskiej policji podczas pierwszego weekendu kwietnia

Sprawozdanie z działalności wrocławskiej policji podczas pierwszego weekendu kwietnia

Od piątku do niedzieli, wrocławscy stróże prawa zareagowali na ponad 1300 sytuacji wymagających ich interwencji, a w wyniku ich działań aresztowano 74 osoby podejrzane o popełnienie różnorodnych przestępstw. Dodatkowo, funkcjonariusze zdołali zlokalizować i zatrzymać 19 poszukiwanych osób. Ze szczególnym zaangażowaniem, policjanci skupili się na wyeliminowaniu z ruchu drogowego 26 nietrzeźwych kierowców, którzy pod wpływem alkoholu zdecydowali się za kierownicę.

Stróże prawa we Wrocławiu oraz w podległych im komisariatach podjęli 1302 interwencje w ciągu minionego weekendu. Aktywnie reagowali zarówno na sytuacje naruszania prawa, które zauważyli sami, jak również odpowiedzieli na zgłoszenia nadsyłane przez obywateli miasta oraz powiatu wrocławskiego.

Podczas weekendowych działań, wrocławscy policjanci wyeliminowali z ruchu aż 26 kierowców, którzy mimo spożycia alkoholu zdecydowali się prowadzić pojazdy. Wśród nich był mężczyzna, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu i prowadził samochód osobowy. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 41-letniego kierowcę, który jadąc fordem, wymusił pierwszeństwo i spowodował wypadek drogowy. Jego pasażer odniósł obrażenia. W trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz o jego przyszłości zadecyduje sąd.

Podczas weekendowych działań, funkcjonariusze zatrzymali 19 poszukiwanych osób oraz 74 podejrzanych o popełnienie czynów zabronionych. Zostali oni zatrzymani na gorącym uczynku lub w trakcie bezpośredniego pościgu.

Policjanci patrolujący codziennie Wrocław i powiat wrocławski nie ustają w wysiłkach, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno mieszkańcom jak i turystom odwiedzającym stolicę Dolnego Śląska.