Podsumowanie rezultatów wyborczych we Wrocławiu: niewielka przewaga Sutryka, dominująca pozycja Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miejskiej

Podsumowanie rezultatów wyborczych we Wrocławiu: niewielka przewaga Sutryka, dominująca pozycja Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miejskiej

Emocje po wyborach prezydenckich we Wrocławiu opadły, a oficjalne wyniki są już dostępne. Zgodnie z nimi, Jacek Sutryk zdobył 34,33% poparcia, podczas gdy Izabela Bodnar otrzymała 29,8% głosów. Interesująco zapowiada się walka o miejsce w Radzie Miejskiej miasta – Koalicja Obywatelska zdobyła aż 21 miejsc w 37-osobowym organie, co daje jej samodzielną większość.

Poza Koalicją Obywatelską, w radzie znajdować się będzie również 9 przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości oraz 7 członków komitetu Jacka Sutryka. Wyniki te budzą pewne pytania dotyczące przyszłych koalicji i relacji między różnymi frakcjami.

W kontekście wyborów prezydenckich warto zauważyć, że Jacek Sutryk przekonał do siebie 80 585 mieszkańców Wrocławia, natomiast Izabela Bodnar zdobyła zaufanie 69 954 osób. Ankietowani wskazują, że to właśnie ta dwójka stanie naprzeciw siebie w drugiej turze wyborów prezydenckich we Wrocławiu, planowanej na 21 kwietnia. W grę wchodzą również głosy zwolenników innych kandydatów – jest ich ponad 26 tysięcy.

Kompletne wyniki wyborów do Rady Miejskiej we Wrocławiu prezentują się następująco: dominująca Koalicja Obywatelska z 21 radnymi, Prawo i Sprawiedliwość z 9 przedstawicielami oraz komitet Jacka Sutryka z siedmioma radnymi.