Nowa mieszkańka wrocławskiego zoo – mała panda ruda już czeka na odwiedzających

Nowa mieszkańka wrocławskiego zoo – mała panda ruda już czeka na odwiedzających

Z ogromną radością zawiadamiamy, że do ogrodu zoologicznego we Wrocławiu zasiliła nowa mieszkańka, pochodząca z Aachener Tierpark w Niemczech. Mowa tu o pandzie rudziej. Bez obaw – istnieje możliwość już teraz podziwiać uroki tej zwierzęcej osobistości na świeżo odnowionym wybiegu.

Ale to nie koniec niespodzianek! Niewielki samiec, który niedługo dołączy do naszej nowej przyjaciółki, jest aktualnie w drodze z irlandzkiego Fota Wildlife Park. Na pewno będą doskonałym towarzystwem dla siebie nawzajem.

Nasza panda ruda, zwana Lian, jest osobnikiem niezwykle spokojnym i uwielbia spędzać czas w swoim ulubionym miejscu – na platformie, znajdującej się w narożniku wybiegu najbliższego ekspozycji kangurów. Jeśli zdarzy się Wam tamtędy przechodzić, koniecznie zajrzyjcie!

Ciekawostką jest, że pandy rude mają swój rodowód w Azji. Kiedyś te sympatyczne stworzenia były zaliczane do rodziny szopowatych, jednak ich status uległ zmianie na korzyść, awansując do rangi pandowatych. Dzisiaj uznawane są za członków rodziny pandkowatych. Są one znacznie mniejsze od swoich kuzynów, tzw. „zwykłych” pand. Ich waga to maksymalnie 6 kg, a długość ciała wynosi od 51 do 61 cm.