Na A4 kierunek Wrocław – dwie kolizje z udziałem pięciu ciężarówek tworzą spore utrudnienia

Na A4 kierunek Wrocław – dwie kolizje z udziałem pięciu ciężarówek tworzą spore utrudnienia

Aktualnie na autostradzie A4, w kierunku Wrocławia, doświadczamy znacznego spowolnienia ruchu. Przyczyną są dwa oddzielne zdarzenia drogowe, które miały miejsce w pobliżu węzła Wrocław Wschód. Pierwsza kolizja, w której brały udział dwie ciężarówki, zdarzyła się na 160 kilometrze autostrady. O godzinę później, na 157 kilometrze doszło do drugiego zderzenia – tym razem między trzema ciężarówkami. Mimo że nikt nie odniósł obrażeń, skutkiem obu wypadków jest korek rozciągający się na prawie trzy kilometry.

Pierwsze z tych incydentów miało miejsce nieco po godzinie 9:30, kiedy to doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Aktualnie ruch jest kierowany lewym pasem. Policja przewiduje, że utrudnienia będą trwać do około godziny 12:00.

Drugie zdarzenie, które dodatkowo skomplikowało sytuację na drodze, to kolizja trzech innych ciężarówek. Zdarzenie to miało miejsce około 10:45 i było wynikiem niezachowania przez kierowców odpowiedniej odległości między pojazdami. Na skutek kolizji oba pasy ruchu są zablokowane, a pojazdy muszą korzystać z pasa awaryjnego. Na chwilę obecną trudno przewidzieć, jak długo potrwają prace związane z usuwaniem skutków tego zdarzenia.