Przeżarte ogniem warsztaty i pojazdy ciężarowe w Wrocławiu – strażacy walczą z płomieniami

Przeżarte ogniem warsztaty i pojazdy ciężarowe w Wrocławiu – strażacy walczą z płomieniami

W sobotnie, poranne godziny, wrocławska dzielnica Leśnica stała się miejscem tragicznego wydarzenia. Konkretnie chodzi o ulicę Lutyńską 40, gdzie doszło do poważnego pożaru. Z ogniem walczyło tam aż 17 jednostek straży pożarnej.

Według Damiana Górki, rzecznika prasowego wrocławskich strażaków, sytuacja zaczęła się rozwijać około 4:23 rano. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło płonącej naczepy ciężarówki. Jednakże, kiedy strażacy dotarli na miejsce, stwierdzili, że ogień rozprzestrzenił się także na pobliski warsztat samochodowy. Budynek mierzący 15 na 10 metrów był kompletnie pochłonięty przez płomienie. Straż pożarna zareagowała niezwykle szybko – zaledwie 10 minut po zgłoszeniu już byli na miejscu. Mimo intensywnych działań, przegrzebywanie zniszczeń trwało jeszcze kilka godzin. Około ósmej rano oficer prasowy informował, że nie odnotowano żadnych ofiar, choć nadal trwały działania związane z dogaszaniem resztek pożaru.

Nie obyło się bez dodatkowych strat. Ogień rozprzestrzenił się także na inne pojazdy ciężarowe. Jak poinformowała policja, oprócz naczepy, która była źródłem pożaru, spłonęły jeszcze cztery inne naczepy oraz dwa kontenery. Ponadto, zniszczeniu uległ ciągnik siodłowy.

Obecna sytuacja nie wygląda optymistycznie dla właściciela warsztatu. Budynek prawdopodobnie będzie musiał zostać rozebrany z powodu znacznego stopnia zniszczenia. Strażacy wciąż są na miejscu, choć ich liczba zmniejszyła się do 3 jednostek.