Sprzedaż nieruchomości komunalnych w sercu Wrocławia: okazja dla inwestorów?

Sprzedaż nieruchomości komunalnych w sercu Wrocławia: okazja dla inwestorów?

W najbliższym czasie planowana jest sprzedaż licznej grupy obiektów mieszkaniowych, położonych w centralnej części Wrocławia. Te lokale mieszkalne, które są własnością Gminy Wrocław, zlokalizowane są na placu Grunwaldzkim oraz w rejonie Starego Miasta. Mimo iż ich stan techniczny odbiega od ideału, oferowane są one w atrakcyjnych cenach.

Zarówno plac Grunwaldzki, jak i Stare Miasto, cieszą się statusem najbardziej kosztownych obszarów we Wrocławiu. Według danych z portalu SonarHome, zdobycie nieruchomości w obrębie Starego Miasta wymaga dysponowania kwotą około 13 100 zł za metr kwadratowy, podczas gdy na placu Grunwaldzkim koszt ten wynosi około 11 086 zł/m². Co więcej, to właśnie na tych prestiżowych lokalizacjach znajduje się 12 nieruchomości należących do gminy, które mają zostać wyprzedane podczas nadchodzących licytacji.

Te lokale mieszkalne umiejscowione są w budynkach o długiej historii, często datującej się jeszcze na czasy przed drugą wojną światową, i to w najbardziej ruchliwych częściach miasta. Duża część z nich wymaga jednak gruntownego remontu. Na podstawie dostępnych zdjęć można łatwo zauważyć, że niektóre z nich doświadczały powodzi czy pożarów. Mimo to, mogą przyciągać potencjalnych nabywców atrakcyjnymi cenami.