Awaria na ulicy Legnickiej: kolizja samochodu z słupem. Tramwaje muszą korzystać z objazdów

Awaria na ulicy Legnickiej: kolizja samochodu z słupem. Tramwaje muszą korzystać z objazdów

We Wrocławiu, w środę 6 marca, doszło do niefortunnego incydentu z udziałem pojazdu na ulicy Legnickiej. Po godzinie 13:00, kierowca samochodu osobowego podjął próbę uniknięcia kolizji z innym autem. Ten nagły manewr spowodował, że auto wjechało na ścieżkę tramwajową i uderzyło w słup. W rezultacie torowisko jest teraz zablokowane przez wrak pojazdu, co wymusiło na Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym wyznaczenie alternatywnych tras dla kilku linii tramwajowych.

Rafał Jarząb, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, opisał sytuację. Mercedes wykonujący skrajnie defensywny manewr – skręt w lewo, próbujący uniknąć kolizji z innym autem zmieniającym pas ruchu – wylądował na torach po uszkodzeniu barier oddzielających tory. Obecnie jego pozycja utrudnia przepływ normalnego ruchu.

Na chwilę obecną nie ma informacji o ewentualnych ofiarach tego incydentu. Ruch tramwajów jest zablokowany w obu kierunkach, a MPK zostało zmuszone do wprowadzenia następujących objazdów:

Tramwaje na linii 13 są teraz przekierowywane w obu kierunkach od WPP przez TAT, Podwale, Teatralną, Skargi aż do placu Dominikańskiego. Linie 12, 21 i 22 są kierowane objazdem przez ulicę Śrubową i TAT (12 dalej przez Podwale, Teatralną i Skargi). Tramwaje na liniach 3 i 10 są przekierowywane przez ulicę Milenijną, Popowicką, Starogroblową, Długą, Dmowskiego, most Sikorskiego do placu Jana Pawła II. Autobusy linii 102 obsługują przystanki na ulicy Legnickiej z uwagi na zmienione trasy tramwajów.