Wrocławska gmina sprzedaje nieruchomości w centrum miasta – okazja cenowa, ale wymagająca remontu!

Wrocławska gmina sprzedaje nieruchomości w centrum miasta – okazja cenowa, ale wymagająca remontu!

W najbliższym czasie na aukcję trafi kilkanaście mieszkań zlokalizowanych w samym sercu Wrocławia, należących do gminy tego miasta. Znajdują się one na tak prestiżowych i popularnych lokalizacjach jak plac Grunwaldzki oraz Stare Miasto. Zwiedzanie tych nieruchomości może nieco zniechęcić, ponieważ wiele z nich wymaga gruntownej renowacji. Jednak ich ceny mogą przyciągnąć potencjalnych nabywców.

Miejsca takie jak plac Grunwaldzki i Stare Miasto są jednymi z najbardziej kosztownych lokalizacji dla nieruchomości we Wrocławiu. Dane statystyczne z portalu SonarHome pokazują, że kupno mieszkania na Starym Mieście to koszt rzędu 13 100 zł za m², natomiast na placu Grunwaldzkim to wydatek rzędu 11 086 zł/m². Co prawda, te nieruchomości które gmina zamierza sprzedać podlegają licytacji, ale są one umiejscowione w tych atrakcyjnych dzielnicach.

Nieruchomości, które trafią pod młotek, to mieszkania usytuowane w starych budynkach, przeważnie datujących się jeszcze na okres przed II wojną światową, za to są one położone przy głównych arteriach miasta. Choć stan większości z nich wymaga solidnego remontu, to ich atrakcyjna cena może skusić potencjalnych kupców.