78-letni mieszkaniec Wrocławia zgubił się na spacerze – szybka reakcja policji zapobiegła tragedii

78-letni mieszkaniec Wrocławia zgubił się na spacerze – szybka reakcja policji zapobiegła tragedii

Wrocławski komisariat Policji Krzyki otrzymał niepokojące powiadomienie pewnego wieczoru. Do niecodziennej sytuacji doszło, gdy starszy mężczyzna, ubrany jedynie w piżamę i kapcie, opuścił swoje mieszkanie. Na szczęście, dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy, mężczyzna został odnaleziony po niecałych dwóch godzinach. Zauważono go przechadzającego się po torach przy ulicy Powstańców Śląskich. Chociaż 78-letni pensjonariusz nie był w stanie podać swojego imienia ani adresu zamieszkania, dzięki skutecznym działaniom policjantów jeszcze tego samego wieczoru bezpiecznie wrócił do domu. Czekająca na niego żona, zaniepokojona niespodziewanym zniknięciem męża, odetchnęła z ulgą.

Przerażające wydarzenia rozegrały się na osiedlu Krzyki we Wrocławiu w poprzednim tygodniu. Policja otrzymała zgłoszenie od przestraszonej żony starszego mężczyzny, który nagle zniknął z domu. Sytuacja była niezmiernie niebezpieczna, biorąc pod uwagę, że nocne temperatury są obecnie bardzo niskie, a 78-latek po opuszczeniu mieszkania był ubrany jedynie w piżamę.

Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji policji, mężczyzna został odnaleziony niemal dwie godziny później. Spacerował po torach przy ulicy Powstańców Śląskich. Pomimo początkowych trudności z identyfikacją, policjanci doprowadzili go bezpiecznie do domu jeszcze tego samego wieczoru. Jego żona, przerażona nagłym zniknięciem męża, na pewno była wdzięczna za skuteczność i zaangażowanie służb.

To kolejny dowód na to, że wrocławska policja jest w pełni profesjonalna i gotowa, aby chronić i pomagać swoim obywatelom w każdej sytuacji!