Bezpieczeństwo Wrocławia: Wyniki weekendowych działań policji

Bezpieczeństwo Wrocławia: Wyniki weekendowych działań policji

We Wrocławiu, od piątku do niedzieli, służby policyjne przeprowadziły ponad 1000 interwencji, w wyniku których zatrzymano 74 osoby podejrzane o przestępstwa różnego typu. Osiągnięto również sukces w postaci zatrzymania 22 poszukiwanych osób. Dodatkowo, dzięki intensywnym działaniom funkcjonariuszy, z ruchu drogowego wyeliminowano 22 kierujących pod wpływem alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz komisariatów podległych tej jednostce, podejmowali interwencje zarówno z własnej inicjatywy jak i w odpowiedzi na zgłoszenia mieszkańców miasta i powiatu. Łącznie, w ciągu minionej soboty i niedzieli, zrealizowali oni 1035 działań interwencyjnych.

Wśród kierowców prowadzących pojazdy w stanie nietrzeźwości, którzy zostali wyeliminowani z ruchu przez wrocławską policję, znalazł się m.in. mężczyzna, który miał prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie. Bezmyślny 44-letni kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Wrocław-Leśnica. W trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna, prowadzący osobowego opla, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów dowolnej kategorii. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

W ramach weekendowych działań, policja zatrzymała również 22 osoby, które były poszukiwane oraz 74 sprawców przestępstw, których łapano na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Dzięki codziennemu patrolowaniu stolicy Dolnego Śląska i powiatu wrocławskiego, policjanci nieustannie dążą do zapewnienia bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom, jak i osobom odwiedzającym miasto.