Bezpieczne zabezpieczenie meczu WKS Śląsk Wrocław kontra Stal Mielec przez wrocławską policję

Bezpieczne zabezpieczenie meczu WKS Śląsk Wrocław kontra Stal Mielec przez wrocławską policję

W piątkowy wieczór 16 lutego, funkcjonariusze policji we Wrocławiu podjęli zadanie zabezpieczenia meczu piłkarskiego rozgrywanego pomiędzy klubami WKS Śląsk Wrocław i Stal Mielec. Na stadionie zgromadziło się ponad 12 tysięcy kibiców, a porządku na trybunach oraz wokół obiektu pilnowali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz pionu operacyjnego. Dowodzenie nad całością akcji sprawował mł. insp. Oktawiusz Cieślik, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze podczas akcji współdziałali ze służbami porządkowymi wyznaczonymi przez organizatora sportowego wydarzenia. Ich zadaniem było kontrolowanie osób wchodzących na stadion, jak również pojazdów mających tam dostęp.

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu, policyjni pirotechnicy dokonali kontroli stadionu. Dodatkowo, odbyła się odprawa w siedzibie Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, gdzie omówiono szczegółowe plany działań przewidziane do wykonania podczas zabezpieczenia meczu.

Całość działań prowadzona była wielotorowo, skupiając się przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom wydarzenia oraz utrzymaniu porządku publicznego przed, w trakcie i po zakończeniu spotkania. Nad całością czuwali policjanci z różnych pionów, w tym prewencji, ruchu drogowego i operacyjnego.

Policja pilnowała bezpieczeństwa nie tylko na terenie stadionu, ale także na trasach dojazdowych do i z Wrocławia. Funkcjonariusze podjęli również działania mające na celu usprawnienie ruchu drogowego na drogach w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca rozgrywki.

Nie odnotowano żadnych incydentów, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu kibiców czy mieszkańców Wrocławia. Mecz przebiegł spokojnie i bez zakłóceń.