Podsumowanie weekendowej aktywności wrocławskiej policji na przełomie lutego

Podsumowanie weekendowej aktywności wrocławskiej policji na przełomie lutego

Wrocławscy stróże prawa byli wyjątkowo zajęci od piątku do niedzieli, przeprowadzając prawie 1000 interwencji. W trakcie tych działań, zatrzymano 44 osoby podejrzane o różne przestępstwa. Funkcjonariusze doprowadzili do zatrzymania dodatkowo 31 poszukiwanych osób. Praca służb doprowadziła także do usunięcia z ruchu drogowego 16 kierowców będących pod wpływem alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i komisariatów im podległych, podjęli łącznie 942 interwencje różnego typu w ciągu omawianego weekendu. Interweniowali zarówno na własną inicjatywę, kiedy dostrzegali naruszenia prawa, jak i na zgłoszenia mieszkańców Wrocławia i powiatu wrocławskiego.

Zarówno w mieście, jak i na drogach powiatowych, szczególną uwagę wrocławscy policjanci zwracali na nietrzeźwych kierowców. Zatrzymali ich aż 16, w tym jednego rowerzystę, który miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Ten 27-letni mężczyzna, jadąc rowerem, naruszył przepisy ruchu drogowego, wjeżdżając na przejazd dla rowerów na czerwonym świetle. W wyniku tego zdarzenia, które na szczęście nie spowodowało żadnych ofiar, mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Podczas weekendowych działań, wrocławscy policjanci zatrzymali także 31 osób poszukiwanych oraz 44 sprawców różnych czynów zabronionych. Działania te były prowadzone w ramach bieżącej służby i pościgu za przestępcami.

Wrocławska policja, patrolująca codziennie stolicę Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski, nieustannie pracuje nad zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom miasta i przyjezdnym.