Zmiana trasy dla tramwajów i autobusów na pl. Grunwaldzkim – tydzień utrudnień ze względu na wymianę zwrotnicy

Zmiana trasy dla tramwajów i autobusów na pl. Grunwaldzkim – tydzień utrudnień ze względu na wymianę zwrotnicy

Od 3 lutego na placu Grunwaldzkim wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) przystąpi do wymiany zwrotnicy tramwajowej, co wymusi zmiany w organizacji ruchu tramwajów i autobusów. Zakłócenia będą miały wpływ na 10 linii komunikacyjnych i potrwają przez cały tydzień.

Planowane prace remontowe będą skoncentrowane wokół peronu numer 3 na pl. Grunwaldzkim. W związku z tym, tramwaje linii 4 i 16 oraz autobusy linii D, 145, 146, 149, 240, 241, 253, 255 zostaną przekierowane i będą kursować zgodnie z alternatywnymi trasami.

Tramwaje obsługujące linię nr 4, autobusy z linii D, 145, 146, 149 oraz nocne autobusy linii 240, 253 i 255 jadące w stronę pl. Wróblewskiego lub pl. Dominikańskiego będą odjeżdżać z peronu nr 1 pl. Grunwaldzkiego. Zmieni się również trasa tramwajów z linii nr 16, które będą jeździć skróconą trasą Tarnogaj – ZOO – Tarnogaj. Zgodnie z informacjami podanymi przez MPK, zmiana trasy jest konsekwencją braku możliwości przejazdu tramwajów z ul. Nowowiejskiej w kierunku mostu Grunwaldzkiego.

W związku z przebudową przystanków tramwajowych przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i al. Paderewskiego oraz utworzeniem tymczasowych postojów dla tramwajów linii 9 i 17 na przystanku „8 Maja”, nie ma możliwości przejazdu innych tramwajów. Komunikację tramwajową na ul. Nowowiejskiej i Piastowskiej wzmocnią tramwaje linii 19, które tymczasowo kursują objazdem z powodu prac torowych na pl. Bema – informuje wrocławski przewoźnik na swojej stronie internetowej.

Z kolei autobusy linii 111, 115, 121, 131, 151 i 315 jadące od strony Psiego Pola, Wojnowa, Swojczyc, Sępolna będą nadal kursować trasą tymczasową obowiązującą od 13 stycznia. Rozwiązanie to zostało wybrane w celu zachowania przepustowości przystanku przy peronie nr 1.

Planowany termin zakończenia prac i powrotu do normalnej organizacji ruchu to 10 lutego.