Wrocławska seniorka dewastuje zaparkowane auta na Grabiszynie. Właściciele samochodów ponoszą straty dochodzące do dziesiątek tysięcy złotych

Wrocławska seniorka dewastuje zaparkowane auta na Grabiszynie. Właściciele samochodów ponoszą straty dochodzące do dziesiątek tysięcy złotych

Mieszkańcy osiedla Grabiszyn w Wrocławiu starają się wykryć tożsamość tajemniczej kobiety, która pod osłoną nocy spaceruje po okolicznych ulicach i uszkadza zaparkowane na chodnikach pojazdy. Autorem nagrania z monitoringu domowego, które dokumentuje takie zdarzenia, jest jeden z poszkodowanych właścicieli samochodów.

Postanowienia starszej kobiety sugerują, że może być ona odpowiedzialna za akty wandalizmu. Nagranie ukazujące jej działania znalazło się na jednej z publicznych grup na portalu społecznościowym Facebook. Rejestruje ono, jak kobieta ubrana w jasne ubrania wyrusza na nocną wędrówkę. Przechadza się ulicą Arctwoskiego, obserwuje samochody zaparkowane przy chodniku i z nieznanym przedmiotem rysuje po ich powierzchni lakierowanej.

Na zdjęciach opublikowanych w mediach społecznościowych można dostrzec uszkodzenia pojazdów. Są to długie i cienkie rysy, które prawdopodobnie zostały wykonane za pomocą kluczy. Jeden z właścicieli samochodów zapewnia, że nie jest to odosobniony incydent. Już kilku kierowców poniosło straty wskutek tych aktów wandalizmu. Koszty usuwania uszkodzeń lakieru mogą wynieść od kilkuset do nawet 3 tys. złotych.