Na Dolnym Śląsku samochód potrącił 8-letnią uczennicę – lekarze toczą bój o jej życie

Na Dolnym Śląsku samochód potrącił 8-letnią uczennicę – lekarze toczą bój o jej życie

Do dramatycznego zdarzenia doszło na terenie Dolnego Śląska, gdzie osobówka uderzyła w 8-letnią dziewczynkę. Zdarzenie miało miejsce na parkingu przy podstawówce. Dziewczynka jest w stanie krytycznym. Została przewieziona śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Pod Szkołą Podstawową nr 4, znajdującą się przy ulicy Waryńskiego w Bielawie, 31 stycznia, tuż przed godziną ósmą rano, doszło do tego tragicznego zdarzenia. Komisarz Marcin Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie poinformował o szczegółach wypadku. Jak przekazał, to 37-letnia kobieta za kierownicą samochodu osobowego marki Ford potrąciła małą dziewczynkę na parkingu. Kierująca autem była trzeźwa.

Zdrowie dziewczynki jest poważnie zagrożone. Doznała ona ciężkich obrażeń, w tym głowy. Na miejsce został wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który natychmiastowo przetransportował poszkodowaną do szpitala. Według nieoficjalnych informacji, 8-latka została przewieziona do Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu. Prokurator pojawił się na miejscu zdarzenia.