Tragiczny incydent na wrocławskiej stacji Brochów – pociąg śmiertelnie potrącił kobietę

Tragiczny incydent na wrocławskiej stacji Brochów – pociąg śmiertelnie potrącił kobietę

Potężną tragedię odnotowano na torach kolejowych blisko stacji Wrocław Brochów. Kobieta została fatalnie potrącona przez lokomotywę kursującą na trasie Bydgoszcz-Zakopane. Służby ratunkowe pracują na miejscu zdarzenia, co ma wpływ na opóźnienia w regularnym ruchu pociągów.

Katastrofalny zdarzenie miało miejsce w dniu dzisiejszym, 22 stycznia, o godzinie 8:45 na terenie stacji Wrocław Brochów. W wyniku zdarzenia kobieta została zgubnie potrącona przez intercity jadące trasą Bydgoszcz-Zakopane. Na miejscu intensywnie działają straż i policja, a także przewidywana jest interwencja prokuratury. Niepotwierdzone informacje wskazują, że ofiara mogła pozostawić list pożegnalny. Szacuje się, że miała około 50 lat.

Wstępne ustalenia sugerują iż kobieta samodzielnie wtargnęła pod nadjeżdżający pociąg. Szczęśliwie, żadnemu z pasażerów ani maszyniście nic się nie stało. Zarówno dla nich, jak i dla innych pasażerów zorganizowano transport alternatywny.

Pasazerowie muszą jednak przygotować się na opóźnienia w kursowaniu pociągów. Zmiany w rozkładzie jazdy mogą wynosić nawet kilkanaście minut. Informacje o zmianach są dostępne na stacjach, przystankach oraz na stronie internetowej dla pasażerów. Dla przykładu, pociąg na trasie Racibórz – Wrocław Główny ma opóźnienie 53 minut, natomiast pociąg z Wrocławia Głównego do Kędzierzyna-Koźle jest spóźniony o 43 minuty.